1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Onursal Başkan, Tv eM ‘de Halil Şanlı’ya Konuştu …
Onursal Başkan,  Tv eM ‘de  Halil Şanlı’ya Konuştu …

Onursal Başkan, Tv eM ‘de Halil Şanlı’ya Konuştu …

‘TFF EYYAMCI ...

A+A-

Dün gece  Tv  eM (Zigana )  deki  ‘Direkt Atış’  proğramına katılan  Trabzonspor Onursal başkanı Mehmet Ali Yılmaz;   federasyonların son  dönemlerde   atamayla geldiğine  dikkat çekti.  Yılmaz ; ‘ Biz federasyonu kendi bakanlığımız  zamanında  özerk hale getirmiştik. Ancak  son  dönemlerdeki  federasyonların özerklikle bir alakası yok. Bu federasyon  dahil   birkaç  dönemdir  atamayla  geliyorlar’ dedi.  Bugün içinde bulunulan   futboldaki kaosun asıl sorumlusunun   federasyon  olduğunu  söyleyen  Yılmaz;   ‘ Sen federasyon olarak  neden yargı sürecini bekliyorsun ki. Kişilerin yargılanması ,  ceza hukuku  başka bir şey , spor hukuku ayrı bir şey. Kişilerin suçsuz olması takımların  suçsuz olması  anlamına gelmez ki. Spor hukukuna  göre  teşebbüs bile yeterli iken ve tapeler , iddianame ortada iken federasyon kararını çoktan   vermiş olmalıydı’ diye konuştu . Gerçekte   federasyonun ipe un serdiği  ve   yan  pas  yaptığının  görülmesi gerektiğini belirten Yılmaz   ‘ Mevcut federasyon  eyyam yapıyor.  Mehmet Ali  Aydınlar bu işi çözemez  zaten. Kendisi  nazik bir yapıya  sahip. Bu kararlılığı gösteremez. Fenerbahçe’ye karşı   böyle bir karar alamaz. Bir skandal  daha  doğacaktı kanımca. 58. Madde  değişmiş olsaydı  puan silme ile yetinilecekti. Peki  hangi sezonun  puanları silinecekti. Geçen sezona ait  puanlar mı  yoksa  şu an oynanan  sezonla  alakalı mı puan silinecekti. Bunu  hiç kimse merak edip sormadı. Eğer  58. Madde  değişseydi  ve puan  silme cezası  verilseydi  bu sezondan puan  silip  geçen sezon ki  şampiyonluk kupası Ffenerde mi kalacaktı ? Her yönüyle kaos  ve  kötü bir yönetim anlayışı  var’ dedi .


Atamayla gelen federasyonların bazı kulüplere hizmet ettiğine işaret eden Trabzonspor Onursal başkanı Mehmet Ali  Yılmaz ;  ‘Bu tür  federasyonlar atamayla gelen federasyonlardır. Bunlar  bazı kulüplerin  dişine  ve  keyfine göre atanmış federasyonlardır. Trabzonspor’un dişine  göre değil. Bazı kulüplerin keyfine  göre  atanmıştırlar’dedi. 

Trabzonspor  yönetiminin  iyi bir yol haritası çizemediğini  ve süreci iyi  yönetemediğini  kaydeden Mehmet Ali   Yılmaz ;  ‘  Yönetim baştan çok   uzun  süre suskun kaldı. Bundan daha önemlisi  bir   yol belirlemedi. Camiasını o  yolun etrafında  bütünleştiremedi.Güçlerini  harekete geçirmeyi  akıl etmedi.  Şahsi açıklamalar  ve cılız seslerle  hak arama iddiasına  girişti. Bu da etkili olmadı. Hal böyle olunca  bugün  Trabzonspor’u  kimse  ciddiye almaz oldu’  şeklinde konuştu.