1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Ordu Günleri Yenikapı’da başladı
Ordu Günleri Yenikapı’da başladı

Ordu Günleri Yenikapı’da başladı

Vatandaşları bekliyor...

A+A-

Ordu’nun yöresel lezzetlerinin, tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtıldığı bu yıl 7’ncisi gerçekleştirilen Ordu Günleri etkinliğinde konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “İstanbul’la Ordu arasında köprüyü sağlayan güzel bir organizasyon. Çünkü TÜİK rakamlarına göre biz İstanbul’da Ordulular olarak resmi ikinci göçmeniz” dedi.

Ordu Valiliği himayelerinde, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Dernekler Federasyonu iş birliğiyle bu yıl 7’incisi gerçekleştirilen Ordu Günleri Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un katılımıyla Yenikapı Etkinlik Alanı’nda başladı. Ordu’nun yöresel lezzetlerinin, tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtıldığı “Ordu Burada İstanbul’da” sloganıyla gerçekleşen Ordu Günleri’ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Ordu’nun ürünlerinin İstanbullulara tanıtıldığı etkinlikte konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu ve ilçelerinin değerlerine dikkat çekti.

İstanbul’da çok sayıda Ordulunun yaşadığı dile getiren Başkan Yılmaz, Yenikapı’da 4 gün boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerle Ordu kültürünün İstanbullulara tanıtılacağını ifade etti. Açılış kurdelesini Bakan Kurtulmuş ile kesen Başkan Yılmaz, ardından Bakan Kurtulmuş ile birlikte Ordu Büyükşehir Belediyesi standına geldi. Başkan Yılmaz, stantta yöresel ürünleri tanıtarak Ordu Günleri’ni ziyaret edenlere vatandaşlara bilgi verdi.

“İstanbul’da Ordulular olarak resmi ikinci göçmeniz”

İstanbul’da yaşayan çok sayıda Ordulu olduğunu dile getiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “7’incisini düzenliyoruz, bu anlamda tecrübeli bir iliz. Orduluların İstanbul’da buluşması artık hasretle beklenen bir gün haline geldi. Buranın fiziki şartları ve imkanları da hemşerilerimizin Yenikapı’ya gelişini biraz daha kolaylaştırdı. İstanbul’la Ordu arasında köprüyü sağlayan güzel bir organizasyon. Çünkü TÜİK rakamlarına göre biz İstanbul’da Ordulular olarak resmi ikinci göçmeniz. Ordu ile İstanbul’un bir araya gelip kaynaşması yerelde hem bizim elimizi güçlendiriyor hem de hemşerilerimizin vatanımıza milletimize olan bir ve beraberliğinin tescili haline geliyor” şeklinde konuştu.

“Partisi, zikri, fikri ne olursa olsun bütün hemşehrilerimiz burada”

Ordu’nun tarihi, yöresel ve kültürel zenginliklerinin tanıtıldığı etkinliğin ilk günü olmasına rağmen vatandaşların gösterdiği yoğun ilginin kendisini çok memnun ettiğini dile getiren Başkan Yılmaz, “Partisi, zikri, fikri ne olursa olsun bütün hemşehrilerimiz burada, özellikle hafta sonu çok yoğun bir katılım olacak inanıyorum. Ordu ve Karadeniz Türkiye’nin çimentosu, tutkalı yerele ait ne varsa tarihi, misyonu neyi getirmişse hepsini getiriyoruz. Yöresel ürünlerden, kültürden tutun halk oyunlarından, kültür ve sanattan milli olmuş ne kadar ürünü varsa hepsi burada. 4 günlük sıkıştırılmış bir programda zaten hiçbir boş vakit de olmayacak. Stantları gezdiğinizde de zaten o heyecanı göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

Ordu ve ilçelerinin kültür, turizm ve yöresel ürünleriyle İstanbullulara tanıtıldığı etkinlik 15 Ekim tarihine kadar vatandaşların ziyaretine açık olacak.

c-491.jpg