1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Ordu'da İnanılmaz Hırsızlık!
Ordu'da İnanılmaz Hırsızlık!

Ordu'da İnanılmaz Hırsızlık!

Yalnız Yaşıyan Yaşlı Kadının...

A+A-

Alınan bilgiye göre, Karapınar Mahallesi’nde ikisi kadın 3 zanlı evde yalnız yaşayan Lütfiye Ongun’un (60) kapısını çalarak yan binaya taşındıklarını söyledi.

 


Yaşlı kadınla bir süre sohbet ettikten sonra su içmek ve namaz kılmak bahanesiyle eve giren zanlılardan biri yaşlı kadını oyaladı.

 

Bu sırada diğer zanlılar buzdolabının üzerindeki bin 500 lira para ile ziynet eşyasını aldı. Daha sonra evden çıkan zanlılar, olay yerinden uzaklaştı.

 

Başından geçenleri anlatan Lütfiye Ongun, hayatında ilk defa tanımadığı kişileri eve aldığını ve bundan dolayı da çok pişman olduğunu söyledi.

 

Eve giren 3 zanlının kendisini oyalayarak parasını ve altınları çalarak kaçtığını iddia eden Ongun, şöyle devam etti:

 

"2’si kadın 3 kişi evin kapısını çaldı. Kapıyı açtıktan sonra bana yan binaya taşındıkları söyleyip akşam Kuran okutacaklarını söylediler. Beni de okutacakları Kurana davet ettiler. Daha sonra kadınlardan biri benden su istedi. Bende su almak için mutfağa geçtiğimde buzdolabının üzerinde bulunan bin 500 lira ile altın ve yüzükleri fark ettirmeden almışlar. İlk anda bende paramın ve altınlarımın çalındığını anlayamadım. Onlar evden gittikten kısa bir süre sonra her şeyin farkına vardım. Çalınan parayı emekli aylığımdan artırmıştım. Altın yüzük ve küpeler ise vefat eden eşimden kalmıştı. Paramın ve altınlarımın çalındığını fark ettiğimde hemen polise başvurdum. Polis ekipleri eve gelerek parmak izi araştırması yaptı. Yapılan araştırma sonucu 3 kişinin de parmak izleri tespit edildi. Karakola gittiğimde bana gösterilen resimlerden şahısları tespit ettim. Polis her yerde onları arıyor. İnşallah bir an önce yakalanıp parama ve altınlarımı bana geri verirler."

 

Ongun, kendisinin iyi niyet gösterip tanımadığı kişileri eve aldığını, başka kişilerin aynı hataya düşmemesi için dikkatli olmasını da sözlerine ekledi.