1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Orgeneral Özel, göreve başladı
Orgeneral Özel, göreve başladı

Orgeneral Özel, göreve başladı

Sağlık sorunları sebebiyle 15 gün süre ile rapor alıp evinde dinlenen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel bugün görevine başladı.

A+A-

İki hafta önce prostat rahatsızlığı nedeniyle Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde yaklaşık 15 gün önce küçük çapta operasyon geçiren Genelkurmay Başkanı Özel'in tedaviye çok hızlı cevap verdiği ve çalışmaya hazır olduğu öğrenildi. Özel'in tahlil sonuçlarının temiz çıktığı ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Orgeneral Özel, geçen yıl temmuz ayında da strese bağlı olarak gözündeki zona nedeniyle bir süre GATA'da tedavi gördü. Orgeneral Özel'in sağlık sorunu gerekçesiyle aldığı 15 günlük rapor süresince Genelkurmaş Başkanlığı'na Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar vekalet etti.

Pazartesi günü Karargah'ta olacak Özel'in, bekleyen ve imzalanması gereken dosya ve evrakları evine istediği dolayısıyla fiilen bugün göreve başladığı kaydedildi. Özel'in ayrıca Ağustos dönemi şura çalışmaları, Suriye, Doğu ve Güneydoğu ile kırsal bölgelerde terör ve seçim güvenliğine ilişkin dosyaların ilk inceleyeceği konular olduğu belirtildi.