1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Orman Genel Müdürlüğü’nden Eğitim Projesi
Orman Genel Müdürlüğü’nden Eğitim Projesi

Orman Genel Müdürlüğü’nden Eğitim Projesi

A+A-

Orman Genel Müdürlüğü’nden Eğitim Projesi

Orman Genel Müdürlüğü ile UNDP işbirliği kapsamında yürütülen Akdeniz Entegre Orman Yönetimi (GEF-5) projesi kapsamında Eskipazar İlk ve Ortaokulundaki 4. ve 5.sınıf öğrencilerine eğitim seti verildi.


 Orman Genel Müdürlüğü ile UNDP işbirliği kapsamında yürütülen Akdeniz Entegre Orman Yönetimi (GEF-5) projesi kapsamında İlköğretim çağındaki  4. ve 5.sınıf öğrencilerine eğitim seti veriliyor.

 

GEF 5 projesinde pilot uygulama alanı olarak tespit edilen Antalya, Adana, Kahramanmaraş, Mersin ve Muğla Orman Bölge Müdürlüklerinin Gazipaşa, Pos, Andırın, Gülnar ve Köyceğiz Orman İşletme Müdürlüklerinin bulunduğu ilçe ve köy okullarında bulunan öğrencilere bilinçlendirme çalışmaları kapsamında hediye eğitim seti dağıtımı  yapılmaya başlandı.

 

İlkokul ve Orta Okullarda eğitim gören çocuklarımıza, orman sevgisini ve bilincini artırmak amacıyla hazırlanan hediye eğitim setinde; okul çantası, kalem-silgi, kalemlik, satranç takımı, Şapka, tişört, cam suluk, Sincap Çocuk dergisi, çocuk ajandası ve derslerine yardımcı olacak web tabanlı bir eğitim aktivasyon kartı bulunuyor.

 

Eskipazar İlk ve Ortaokulu öğrencileri de Projeden yararlanıyor

Eskipazar İlk ve Ortaokulu Müdürü Sadık Yardım’ın aracılığıyla OGM şeflerinden Sezgin Kara’nın yardımıyla Eskipazar İlkokulu 4 ve 5. sınıf öğrencileri de bu projeden yararlandırıldı.

 

Öğrencilere çantaları ve çanta içindeki eğitsel dokümanları Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu tarafından dağıtıldı.

 

Kabahasanoğlu öğrencilere yaptığı konuşmada; “Sevgili yavrularımız,  sizler şanslı öğrencilersiniz. Bu proje kapsamında sizlere verilen hediyeler sadece sizlere veriliyor. Müdürünüze projenin okulunuza kazandırılmasından dolayı tebrik ediyorum. Orman Genel Müdürlüğümüzün hazırlamış olduğu bu eğitsel materyallerle hem eğlenecek hem de öğreneceksiniz. İnternet üzerinden ders tekrarı yapıp sorular çözebileceksiniz. Böylece derslerinizde daha başarılı olacaksınız. Bu sayede inşallah orman sevginiz ve bilinciniz daha da gelişmiş olacak. Hepinize mutlu, huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim dönemi diliyorum” ifadelerini kullandı. Çantalarını alan öğrenciler birlikte fotoğraf çekildiler.