1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Ortahisar Belediye Başkanı Genç Esnafların derdini dinledi!
Ortahisar Belediye Başkanı Genç Esnafların derdini dinledi!

Ortahisar Belediye Başkanı Genç Esnafların derdini dinledi!

İşte detaylar...

A+A-

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Trabzon'un en önemli pazarlarından biri olan Avrasya Hanımeli Pazarı ile Toptancı Hali'ni  ziyaret ederek esnafla bir süre sohbet etti.

Pazar esnafına 'satışların nasıl gittiğini' soran Başkan Genç'e esnaflar kış ayları olmasından dolayı işlerin durgunluğundan yakındı.  Her cuma günü esnafla bir araya gelen Başkan Genç'e esnafın gösterdiği sıcak alaka gözlerden kaçmadı. Daha önce de Başkan Genç'in Avrasya Hanımeli Pazarı'nı ziyaret ettiğini belirten esnaflar bu ziyaretlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek istek ve sıkıntılarını ilettiler. Başkan Genç'in esnafın sorunlarıyla yakından ilgilenmesinden ve kendilerini dinlemesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirten esnaflar, "Başkanımızın sürekli halkın içinde olması, bizim istek ve sorunlarımızı dinlemesi gerçekten çok güzel bir uygulama. Bu şekilde sıkıntılarımızı kendisine daha kolay iletiyoruz. O da elinden geldiğinde bizlere yardım ediyor. Bizi dinlemesi bile yeter." diye konuştu.

 

Belediyeciliği hiçbir zaman makam koltuğuna oturarak yürütülen bir iş olarak düşünmediğini belirten Başkan Genç,  "Bu eski belediyecilik anlayışı geride kaldı. Seçim dönemi nasıl sizlerin ayağına gelip oy istiyorsak, seçimden sonra da sizlerle buluşup görüşmek ve sıkıntılarınıza çözüm üretmek bizim görevimizdir. Belediye başkanı olarak halkın içinde olmak beni her zaman mutlu ediyor. Halkın içine karıştığım zaman görevimi layıkıyla yerine getirdiğimi düşünüyorum. Ve böylece de kendimi huzurlu hissediyorum." cümlelerine yer verdi.