1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Ortahisar yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi
Ortahisar yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi

Ortahisar yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi

Ortahisar yılın ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi

A+A-

Ortahisar Belediyesi Meclisi 2017 yılının ilk meclis toplantısını Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç başkanlığında gerçekleştirdi.

 

Başkan Genç meclis toplantısının açılışında 1 Ocak gecesi İstanbul'da Reina adlı gece kulübünde meydana gelen terör saldırısını lanetledi. Saldırıda yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı dileklerini ileten Başkan Genç, bu tür terör saldırılarının Türkiye'nin birlik ve beraberliğini bozamayacağını belirterek, "Hain odakların yaptığı bu tür terör saldırıları milletimiz mücadele azmini daha da artıracaktır. Türk milleti bu hain girişimlere karşı en güzel cevabını 15 Temmuz'da verdi. Bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde içteki ve dıştaki bu terör odaklarına karşı tek vücut olarak kardeşliğimizi koruyacağız. Ülkemizi ve milletimizi bölmeye yönelik bu girişimler asla başarıya ulaşamayacaktır. Bu saldırıları düzenleyenler terör örgütleri ve onların arkasındaki güçler milletimizin vakar ve sağduyusu karşısında hüsrana uğrayacaktır. Bir kez daha bu hain terör saldırılarında yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet ve yakınlarına da başsağlığı dileklerimi eletiyorum" dedi.

 

Ortahisar’dan iş müjdesi

 

Trabzon Ortahisar Belediye Meclisinin CHP’li üyesi Turgay Şahin, İş-Kur’dan Ortahisar Belediyesi’ne yapılan işçi alımlarını Başkan Ahmet Metin Genç’e sordu. 

 

Şahin, “İş Kur aracılığı ile Ortahisar İlçesinde çalışan personel vardı. Bunların bir kısmı çıkmış, 75 tanesini aldınız. Bunların büyük kısmı dışarıda kaldı. Onların söylentilerine göre bu işte bir adaletsizlik yapıldı. Lüks arabası olanlar işe başlatıldı, bizim gibi garip insanlar dışarıda bırakıldı. Bu nedir, Adama göre iş midir? Bu söylentiler meydana gelmese daha iyi olmaz mıydı?” ifadelerini kullandı. Bu soruya Başkan Ahmet Metin Genç ise, “Aralıkta biteni alamıyoruz. Daha önce ki dönemde 140 kişi vardı. Onları devam ettirip üzerine 90 kişi ekleyip Park Bahçelerle ilgili proje yaptık gönderdik. Ama toplamında 75 kişi geldi. Dolayısıyla Aralık’ta işi sona erenler değil, Eylül’de bitenlerle ilgili proje yapmıştık” dedi.

 

Bu sırada iş bekleyenlere bir de müjde veren Başkan Genç, Mart ayında hem bu dönemde işe giremeyenler hem de Aralıkta bitenlerle birlikte toplamda bir proje yapıp İş-Kur’a başvuracaklarını ifade etti. Genç, “Mart’a bu talepler ve öncelilerle birleştirip onları için de proje hazırlıyoruz. Mart’ta ki projede aralıkta bitirenlerde dolduracağı için onları da dahil edeceğiz” dedi.