1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Ortahisar, yüzyıllık yol çilesine son verdi
Ortahisar, yüzyıllık yol çilesine son verdi

Ortahisar, yüzyıllık yol çilesine son verdi

İşte detaylar...

A+A-

 Ortahisar Belediyesi, Karşıyaka ve Aydınlıkevler mahalleleri arasında yapılan bağlantı yolundaki betonlama çalışmaları tamamlayarak yolu hizmete açtı. Böylece yaklaşık yüz yıldır mahalle sakinleri tarafından dile getirilen yol talebi Ortahisar Belediyesi tarafından yerine getirilmiş oldu. Tamamlanan yol çalışmalarını yerinde inceleyen Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç’e mahalle sakinleri yol inşaatından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, teşekkür etti. Ortahisar’da öncelikli olarak yol sorunlarını tamamen ortadan kaldırmaya odaklandıklarına vurgu yapan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, “Yollarımızın standartlarını yükseltmek bizim en öncelikli meselelerimizdendir. Bu mahallemizde de uzun zamandır vatandaşlarımızın yol talebi vardı. Biz de vatandaşlarımıza verdiğimiz sözlerin gereği olarak bu yol talebini yerine getirmekten büyük bir mutluluk duyduk. Belediye olarak vatandaşlarımızın her türlü sorundan uzak, rahat bir şekilde yaşamasını istiyoruz. Bütün gayretlerimizde bu yöndedir.” dedi.


GENÇ VE ÇOBAN YERİNDE İNCELEDİ

711 Nolu Sokak’ta iki mahalleyi birbirinden yolda herhangi bir toprak kaymasına sebebiyet vermemek için yolun üst ve alt tarafına istinat duvarı yapıldı. Yolun tamamlanmasıyla birlikte iki mahalle arasındaki mesafenin daha da kısaldığını ifade eden vatandaşlar, “Daha önceden yolumuzun yapılması için belediyeye ve devletin diğer kurumlarına müracaatlarımız olmuştu ama ne yazık ki bir netice alamamıştık. Yolumuz olmadığı için evlerimize yük ve çeşitli malzemeleri taşımada büyük zorluk çekiyorduk. Bizim arazilerimiz yamaç bir yerde bulunuyor, bunun üstüne bir de yolsuzluk sorunu eklenince arazilerimizden istediğimiz gibi faydalanamıyorduk. Şimdi ise daha rahat bir şekilde arazilerimizi kullanacağız.” diye konuştu. Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Hüsnü Hatipoğlu ise çok eskiden beri mahalle sakinlerinin yolun yapılması yönünde belediyelerden talepleri olduğunu ancak bu isteğin bir türlü yerine getirilmediğini belirterek, “Sağ olsun Ortahisar Belediyemiz bu talebimizi yerine getirerek bizleri yol çilesinden kurtardı. Daha önce vatandaşlarımız evlerine taşıyacakları yük, eşya, fındık ve odun vb. malzemeleri sırtlarında taşıyordu bu yolun tamamlanmasıyla birlikte artık araçlarla yüklerimizi taşıyacağız. Mahallemize bu yolu kazandıran Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç ve Başkan Yardımcısı Kemal Çoban’a buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz. Başkanımızın ve Yardımcısı Kemal Çoban’ın yolumuzu gelip incelemesi ve yapılan çalışmaları yerinde denetlemesi bizi ayrıca çok memnun etti." ifadelerine yer verdi.

MUHTARLAR'DAN BAŞKAN GENÇ' E TEŞEKKÜR

Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Hüsnü Hatipoğlu,  "Karşıyaka  ve Aydınlıkevler mahallelerinde yaşayan mahalle sakinleri uzun yıllardan beri bu yolun yapılmasını bekliyorlardı, bu güne kadar bir çok kapı çaldık, fakat  sorun bir türlü giderilmedi, son olarak sayın Ahmet Metin Genç' e gittik sağ olsun sayın başkan sıkıntı ile hemen ilgilenerek kısa zamanda yolu bitirdi. 711 nolu sokakta yıllardır yaşayan engelli vatandaşlarımız var. Onların dualarını almak başkan Genç'e nasip oldu. Burada yaşayan vatandaşlarımız tarım ile ilgili vatandaşlar, tarım arazileri var. Bu güne kadar yüklerini sırtlarına kaldırdılar, fakat artık araç kapılarına kadar gidiyor. Bu bayanların da duasını sayın Ahmet Metin Genç aldı." ifadelerini kullandı. Aydınlıkevler Mahallesi Muhtarı Yaşar Altındaş ise yol yapılması nedeniyle başkan Ahmet Metin Genç'e teşekkür etti.