1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Ortahisar'dan engellilere moral
Ortahisar'dan engellilere moral

Ortahisar'dan engellilere moral

İşte detaylar...

A+A-

Engelliler Haftası'nda konuşan Ortahisar Belediyesi Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, "En fedakâr anneler karşılıksız olarak o fedakârlığı yapan annelerdir. Bunların başında da şehit anneleri ile engelli anneleri geliyor.  Gerçekten çok büyük bir fedakarlıkla mücadele ediyorlar. Bizim, onların yavrularına verdiği eğitimi kolaylaştırmak için Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve Ortahisar Belediyesi olarak elimizden gelen bütün çabaları, katkıları ortaya koymamız lazım." dedi.

 

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nün Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde birlikte düzenlediği etkinliğe katıldı.

 

ENGELLİLERİ SOSYAL YAŞAMA KATMALIYIZ

 

Engellilerin toplum içindeki hayatlarını kolaylaştırıp,  onları sosyal yaşama kazandıracak yolları açmak için çalıştıklarını belirten Başkan Genç, bunun yanında engellilerin istihdamına katkı sağlamak için çeşitli kurslar düzenlediklerini söyledi. Konuşmasında, engellileri sosyal yaşamın içine ne kadar sokarsak o kadar sorumlu davranmış olacaklarına dikkat çeken Başkan Genç, "Hem Büyükşehir, hem  Milli Eğitim müdürlüğümüzle birlikte engelli yavrularımız için sportif amaçlı yüzme benzeri aktiviteler düzenliyoruz. Bu bizi mutlu ediyor. Belediyemiz ile devletimizin bütün kurum ve kuruluşları çok ciddi eğitimler veriyor. Engelli kardeşlerimizin istihdamına katkı sunmak adına kurslar veriyoruz. Down sendromlular, fiziksel ve görme engelli kardeşlerimize kurslar veriyoruz. İnşallah bu tür çalışmalarımıza devam edeceğiz. Belediyemiz bünyesinde ampute futbol takımı kurduk. Bunun yanı sıra bireysel sporlarda başarılı engelli kardeşlerimiz var. Yarışmalarda dereceye giriyorlar. Bu alanda başarılı iki kardeşimizin spor kulübümüze kaydını yaptık." şeklinde konuştu. 

 

HER ZAMAN YANLARINDA OLACAĞIZ

 

Engelliler konusunda atılacak bütün adımlarda her kurumun yanlarında yer alacaklarını ifade eden Başkan Genç, "Şunu açıklıkla ifade etmeliyim ki, bu çalışmaları ne kadar yapsak azdır. Daha fazlasını yapmamız lazım. Çünkü biz bütün kesimlerimizle beraber bir toplumuz. Bu yapacağımız hizmetler çerçevesinde bu kesimleri ne kadar toplumsal hayatın içine sokabilirsek o kadar başarılı oluruz. Bunu hem belediyecilik anlamında görevimiz olarak görüyoruz. Hem de insani ve İslâmi anlamda da bunun sorumluluğumuz olduğunu düşünüyoruz. Zira bu kardeşlerimizin bu şekilde hayata başlamalarının takdiri, bize de bu hayatı takdir eden Yüce Allah'a aittir. Biz bunu bilerek bu hizmetleri yapıyoruz. Ben bu anlamda bu kurumlarda anne şefkatiyle çalışan öğretmenleri, eğitmenleri ve çalışanları tebrik etmek istiyorum. Onlara teşekkür ediyorum. Biz engelliler konusunda atılacak bütün adımlarda yanlarında yer alacağız. Ben tekrar bu program nedeniyle Büyükşehir Belediyemize, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Engelli yavrularımızın da haftalarını tebrik ediyorum." sözlerine yer verdi.

 

Etkinliğe Ortahisar Belediyesi Başkanı Av. Ahmet Metin Genç'in yanı sıra Ortahisar Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Ortahisar Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Hacı Kaya ile çok sayıda engelli okulu öğrencisi, öğretmenler ve aileler katıldı.