1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Ortahisar'ın 2017 Yılı Gelir Tarifesi kabul edildi
Ortahisar'ın 2017 Yılı Gelir Tarifesi kabul edildi

Ortahisar'ın 2017 Yılı Gelir Tarifesi kabul edildi

İşte detaylar...

A+A-

Ortahisar Belediyesi, ekim ayının 6. meclis toplantısını Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda, Ortahisar Belediyesi'nin 2017 Yılı Gelir Tarifesi görüşülerek oybirliğiyle kabul edildi. Hizmetlerle ilgili artış tutarlarının vatandaşların mağdur edilmeyecek şekilde; kanunlarda belirtilen alt-üst sınırlar ile enflasyon oranı dikkate alınarak belirlendiğini kaydeden Başkan Genç, "2017 Yılı Gelir Tarifesine katkı sunan bütün meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz. Bu oranları tespit ederken vatandaşlarımızın kaliteli hizmet almasını ve ekonomik gücünü göz önünde bulundurduk.Tarifemizi hazırlayan Plan ve Bütçe Komisyonu üyelerimize de bir kez daha teşekkür ediyoruz." dedi.  Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Hasan Yılmaz tarafından tek tek okunan 2017 Yılı Gelir Tarifesi maddeleri üzerinde söz alan meclis üyelerinin de görüşleri doğrultusunda tarifeler yeniden revize edilerek oybirliğiyle kabul edildi.

GENÇ, TERÖR SALDIRILARINI LANETLEDİ

Toplantıda Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Doruk Karakolu'na terör örgütü PKK tarafından yapılan bombalı saldırıya değinen da Başkan Genç, terör saldırısını lanetleyerek şehit olan 10 asker ve 8 sivil vatandaşa Allah'tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı mesajını iletti. Türkiye'nin ve Türk milletinin çok önemli bir kavşak noktasından geçtiğini belirten Başkan Genç, "Bütün bölücü terör örgülerine PKK'sına, DAİŞ'ine, PYD'sine, FETÖ'süne karşı 20 Temmuz 2015 tarihinden itibaren sistematik bir şekilde yapmış oldukları saldırılara karşı bir mücadele veriyoruz. Bu terör örgütlerine önemli kayıplar da verdiriyoruz. Cumhurbaşkanımızın da Başbakanımızın da ifade ettiği gibi kökleri kazınıncaya kadar bu mücadele sürecek." dedi. 

Terör örgütlerinin Türkiye'nin topraklarında gözü olan emperyal güçlerin maşası olduğuna dikkat çeken Başkan Genç, "Millet olarak neyle mücadele ettiğimizin farkındayız. Bütün bu örgütlerin emperyal güçlerin, yani bu topraklarda gözü olanların politikalarına hizmet eden taşeron maşalar olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle beraber millet olarak 15 Temmuz'da göstermiş olduğumuz milli duruşumuzla beraber bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Ve bu toprakların ilelebet Türk yurdu olarak kalması için askerimiz, polisimizi sivil vatandaşımız hep beraber son kan damlamız dökülünceye kadar bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu düşüncelerimle birlikte şahadet mertebesine ulaşan askerimize ve sivil vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmetler diliyoruz. Cennet mekandırlar. Başta çok kıymetli aileleri olmak üzere bütün milletimize başsağlığı dileklerimi iletiyorum." diye konuştu.