1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ortalığı Karıştıran İddia!
Ortalığı Karıştıran İddia!

Ortalığı Karıştıran İddia!

Başbakan'ın geçirdiği sindirim sistemi ameliyatının ardından...

A+A-

 Başbakan'ın geçirdiği sindirim sistemi ameliyatının ardından dün akşam ikinci bir ameliyat geçirdiği iddia edildi.


Habertürk'ün haberine göre Başbakan Erdoğan, 26 Kasım 2011'de geçirdiği sindirim sistemi ameliyatının ardından dün akşam ikinci bir ameliyat geçirdi. 

MİT SORUŞTURMASI ERTELETTİ 

Perşembe günü yapılması planlanan ameliyatın, MİT yöneticilerine ilişkin yaşanan gelişmeler sebebiyle Başbakan Erdoğan tarafından bir gün ertelendiği öğrenildi. Hafta sonunu İstanbul'da geçiren Erdoğan, cuma namazının ardından Dolmabahçe'deki ofisine geçti. Ofisinde 1 saat kalan Başbakan, daha sonra Karacaahmet Mezarlığı'nda anne ve babasının kabirlerini ziyaret etti. Erdoğan, buradan danışmanı Mücahit Aslan ile birlikte Kısıklı'daki konutuna gitti. Gazetecilere Başbakan'ın akşam herhangi bir programının olmadığı ve dışarı çıkmayacağı bilgisi verildi. 

İYİLEŞME SÜRECİ 

Akşam saatlerinde Kısıklı'daki konutundan sivil bir araçla ayrılan Başbakan Erdoğan, Koşuyolu'ndaki Medipol Hastanesi'ne gitti. Erdoğan, burada daha önceki ameliyatını başarı ile gerçekleştiren Prof. Dr. Dursun Buğra ve ekibi tarafından iyileşme sürecinde tedavisinin devamı olarak ikinci bir ameliyat geçirdi. Başbakan'ın ameliyat sonrası sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

ÜÇ GÜNLÜK PROGRAMI İPTAL 

Öte yandan Başbakan Erdoğan'ın cumartesi, pazar ve pazartesi gününe kadar olan programları ve pazartesi günü yapılması planlanan Bakanlar Kurulu'nun iptal edildiği ifade edildi. 

BAŞBAKANLIK DOĞRULAMADI 

Ancak Erdoğan ile ilgili bu iddia Başbakanlık kaynakları tarafından doğrulanmadı. Aynı saatlerde Anadolu Ajansı da Başbakan Erdoğan'ın Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefonla görüştüğü haberini servis etti.