1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Otobüs tuttuğu için yer değiştirdi canından oldu
Otobüs tuttuğu için yer değiştirdi canından oldu

Otobüs tuttuğu için yer değiştirdi canından oldu

Yan yatan otobüsün altında ezilerek can verdi...

A+A-

İzmir-Fethiye seferi yapan yolcu otobüsü saat 12:00 sıralarında Muğla-Fethiye Karayolu  üzerinde yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda önündeki araca çarpmamak için frene basması sonucu otobüs kontrolden çıktı. Kontrolden çıkan otobüs bariyerlere çarpıp devrildi. 

24 yaşındaki yolcu Refiye Arslan, yan yatan otobüsün altında ezilerek feci şekilde can verdi. Arslan'ın, 24 nolu koltukta otururken, otobüs tuttuğu için boşalan 1 numaralı koltuğa geçtiği ve ardından meydana gelen kazada öldüğü belirtildi. Kazada 5 kişi de yaralandı.

İzmir-Fethiye seferi yapan Mehmet Karaçalı yönetimindeki 45 HY 820 plakalı yolcu otobüsü, saat 12.00 sıralarında Muğla-Fethiye Karayolu Kocabel mevkiinden inişi sırasında yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda önündeki araca çarpmamak için şoförün frene basması sonucunda kontrolden çıktı. Bariyerlere çarpan otobüs devrildi. Kazada 24 yaşındaki Refiye Arslan, otobüsün altında ezilerek feci şekilde hayatını kaybetti, Cihan Kavuklu, Nazife Gümüş, Arzu Dal, Uğur Tanrıverdi ve Rabia Kuzu ise yaralandı.

KOLTUK DEĞİŞTİRMİŞ

Kazada hayatını kaybeden Refiye Arslan'ın İzmir'den Fethiye'ye gittiği ve 24 numaralı koltukta oturduğu, Gökova'da 1 numaralı koltuğun boşalması üzerine muavine "Beni araba tutuyor" diyerek ön koltuğa geçtiği belirtildi.

Kaza sonrası olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edilirken, Muğla-Antalya Karayolu yaklaşık 1 saat trafiğe kapandı. İtfaiye ekipleri otobüsteki yaralıları ve yolcuları kurtarma çalışmasının yanı sıra yola dökülen mazot ve yağı temizlemeye çalıştı. Olay yerine savcının yanı sıra Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz ile Ortaca İlçe Emniyet Müdürü Selami Bıçakcı da gelerek kurtarma çalışmalarını takip etti.