1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Oy istemeye yüzleri yok
Oy istemeye yüzleri yok

Oy istemeye yüzleri yok

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle iligli konuştu. Tunç, " Bugün çatı aday peşinde koşanlar, o gün “Cumhurbaşkanını halk seçemez” dediler ve “Hayır” kampanyası yaptılar" dedi

A+A-

10 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinen Milletvekili Tunç, “Geçmişte Cumhurbaşkanlığı seçimleri bir takım vesayet odakları tarafından hep krize dönüştürüldü. 2007’de anayasamızda olmayan 367 şartını dayattılar. Meclise Cumhurbaşkanı seçtirmediler. Biz de o zaman milletimize soralım dedik. ‘Halk mı seçsin, meclis mi seçsin’ diye referanduma gittik. Bugün çatı aday peşinde koşanlar, o gün “Cumhurbaşkanını halk seçemez” dediler ve “Hayır” kampanyası yaptılar. Şimdi ise halkın huzuruna çıkıp, oy istemeye bile yüzleri yok, çatı aday miting yapmama kararı almış” dedi.

TUNÇ: “10 AĞUSTOS DEMOKRASİ BAYRAMI OLACAK”

Ramazan Bayramı’nın ardından 10 Ağustos’un da bir demokrasi bayramı olacağını belirten Milletvekili Tunç, “Milletimiz çifte bayram yaşayacak, Türkiye’nin gücüne güç kattığı yeni bir döneme adım atmanın heyecanı tüm ülkemizi saracak, Gezi olayları ile, 17 Aralık 25 Aralık darbe girişimleri ile önü kesilmek istenen Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı seçen milletimiz tüm dünyaya mesaj vererek, ülkemde siyaset mühendisliğine yer yok, ben huzur istiyorum, ben istikrar istiyorum, ben icraat istiyorum diyecek” şeklinde konuştu.