1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. "Oyna gelmeyeceğiz"
"Oyna gelmeyeceğiz"

"Oyna gelmeyeceğiz"

Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçeyi en iyi şekilde ağırlayacaklarını söyledi. Aramızda olan düşmanlık değil davadır. Kurumsal anlamda aramızda hiçbir sorun yok dedi.

A+A-

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe maçı öncesi yapılan oyunlara asla gelmeyeceklerini söyledi. Hacıosmanoğlu, yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe şampiyon olmasın diye elimizden geleni yapacağız" şeklinde bir beyanatı olmadığını belirtti. Tarafından yapıldığı öne sürülen ancak hiçbir kaynak gösterilmeden kullanılan haberlerin açıklama yapma zorunluluğunu doğurduğunu ifade eden Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti: "Yaklaşan Fenerbahçe maçı öncesinde bu ve benzeri maksatlı, planlı haberler yazılan senaryoların bir ürünüdür. Fenerbahçe maçı öncesi yapılan bu oyunlara asla gelmeyeceğiz. Gerginliği tırmandırmaya yönelik bu tür haberlerin çıkış noktasının iyi araştırılması gerekiyor. Bu maça ilişkin hiçbir yayın organına bir beyanatım olmamıştır. Tamamıyla hayal ürünü olan bu tür haberleri yapanlar ve kullananlarla ilgili hukuki zeminde gerekli tüm girişimleri avukatlarım yapacaktır. Bu sözleri söylemem söz konusu bile değildir. Zaten yakın bir zamanda bunun doğruluğu ortaya çıkacaktır. Kimse

bu tip haberlere inanmamalıdır."

3-5 ÇAPULCUNUN YAPTIĞINI MAL ETMİYORUZ

Kimin şampiyon olacağının Trabzonspor'u ilgilendirmediğini belirten Hacıosmanoğlu, "Biz bunun tarafı olmayacağız. Bu sezon ligde istediğimiz yerde değiliz. Biz sahaya çıkıp, Trabzon'a yakışan şekilde oynamaya çalışıyoruz. Sahada futbolun güzelliğine yakışır bir mücadele olmasını istiyoruz. Kim gelirse gelsin misafirperverce karşılarız. Kimsenin endişesi olmasın. Orada yaşananları fazla büyütmeye gerek yok, 3-5 çapulcunun yaptığıdır. Bunu Fenerbahçe camiasına mal etmiyoruz" dedi. "Trabzon misafirperverdir, Trabzon'a düşman da gelse biz ağırlarız. Fenerbahçe, Trabzon'a geldiği zaman en iyi şekilde ağırlanacak, biz düşman değiliz ve sadece bir davamız var" ifadesini kullanan başkan, "Futbolun güzelliğine yakışan bir mücadele olsun ama sahada olsun. Ortamın gerilmesine müsaade etmeyeceğiz, gerenleri de uyaracağız. Ortamın gerilmesi her zaman Trabzon'a zarar vermiştir. Bizim mücadelemiz adalet tecelli edene kadar sürecek. Fenerbahçe'nin kurumsal olarak Trabzon ile bir sorunu yok, Fenerbahçe'nin Rize'de kalmasına gerek yok, gelsinler Trabzon'da biz onları en iyi şekilde ağırlarız" diye konuştu.