1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Oyun içinde oyun!
Oyun içinde oyun!

Oyun içinde oyun!

Muammer Şahin yazdı…

A+A-

Bugün bölgemizde ve ülkemizde yaşanan olayları iyi anlayabilmek, analiz edebilmek için öncelikli olarak  tarihi karıştırmak gerekir! İkinci Abdülhamit dönemi irdelendiği zaman  bugün oynanan oyunların o günkünden farklı olmadığını göreceksiniz.

 

Son üç yıl içerisinde ülkemizde yaşanan Gezi Parkı, 17 - 25 Aralık olayları  ile 6 - 7 ekim olaylarının ardından,  15 Temmuz işgal girişimi ve ekonomik darbe girişimleri, birinci derecede Tayyip Erdoğan’ ı Türk siyasetinden uzaklaştırmak ve Türkiye’ de istenilen planları uygulamak hedefini gütmekten başka bir şey değildir.Her hain girişim,  ustaca siyasi öngörü ve milletin milli iradeye sahip çıkmasıyla çok şükür başarısızlığa uğradı.Şuan yapılan algı operasyonlarına bakarsak, öncelikle devletin önemli kurumları ve önemli yöneticileri yıpratılmaya ve bunun üzerinden sonuca gidilmeye çalışılan bir plan olduğu da aşikardır.  Bunun yanında ülkemizde gün geçmeden bombalar patlıyor, insanlar ölüyor,  korku ve panik havası yaratılmak isteniyor.

 

Hatırlar mısınız bilmiyorum!  Bir zamanlar Türkiye’nin metropol şehri İstanbul’ da kapkaç çeteleri türemişti.Hergün onlarca kapkaç olayı yaşanıyor, insanlar tedirgin ediliyor, korku salınıyordu. Öyle ki Türkiye’de  gündem,  kapkaç olayları olmuştu. Aslında  bunun arkasında yapılmak istenenin, İstanbul emniyetindeki paralel operasyon oyunu olduğunu bugünlerde anlayabiliyoruz.İstanbul valisi ve emniyet müdürü değişiyor.Bir an da İstanbul’da kapkaç olayları tarih oluyordu! İnsanlar kapkaç olaylarının bittiğine sevinirken aslında paralel yapı  da İstanbul operasyonunu tamamlamış oluyordu! Şimdi bugüne bakacak olursak, terörle mücadelede en kararlı olduğumuz bu süreçte bombalar patlıyor,  toplum aynı karamsarlık ve tedirginliğe sürüklenmek isteniyor! Bu vahim oyunlar oynanırken, acaba  tarihin en başarılı iç işleri bakanlarından biri olan Sayın Süleyman Soylu da hedefe mi konulmak isteniyor? Sanal alem ve bazı basın kuruluşlarının,  sayın iç işleri bakanının istifa etmesi gerektiğini dillendirilmeye başlaması, sizce  aynı senaryonun bir başka versiyonu değil midir? Ve tabi ki, İç İşleri bakanımız Süleyman Soylu üzerinden iktidarı ve Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek, ülkeyi karıştırmak ve  sonuçta işgal etmek asli hedef değil midir?

 

Oyuna gelmeden milli iradenin ve devletimiz yanında durarak ve sahiplenerek bu süreci  sabırla tamamlamalıyız. İnanıyorum ki, hep birlikte  bu süreci başarıyla atlatarak, önümüzdeki yüzyıla damgamızı vuracağız.