1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Oyuncuların Durumu!
Oyuncuların Durumu!

Oyuncuların Durumu!

Şenol Güneş’in açıklamaları...

A+A-

 Teknik Direktör Şenol Güneş, Fürt maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.Önceki dönemlere göre daha iyi durumda olduklarını vurgulayan Güneş, yine de alınacak mesafenin bulunduğunu söyledi.“FUTBOLCULAR İYİ NİYETLİ”

Güneş şöyle konuştu: “Arkadaşlar iyi niyetli. Giren de çıkan da herkes iyi işler yapmaya çalışıyor. Daha önce iyi oynayıp bugün bocalayan arkadaşlar var. Daha önce eksik olup bugün daha iyi oynayanlar var. Az oynattığımız var, çok oynattığımız var. Önümüzde bir maç daha var. Dolayısıyla günde iki idman yapan, hem de müsabaka oynayan bir takım olarak bu yoğunluk içerisinde neler yapabileceğimizi görmeye çalıştık. Olumsuzluk çok fazla yok ama ligde daha iyi bir Trabzonspor arzuladığımız için hem zamana hem de çok çalışmaya ihtiyacımız var. Bunu yeterli görmeyi doğru bulmuyorum. Çok üstüne koyacağımızı düşünüyorum. Hiç oynamayan arkadaşlarımız var. Bugün itibariyle Halil, Ferhat, Olcan ve Sapara’yı hiç kullanmadık. Bu arkadaşları riske etmedik. Bizim için idman kaybı olmadan müsabakaları oynamak ve buradan salıklı şekilde gitmek, bu arada da bu tempoya rağmen oynadığımız oyunda oyuncularımızın bireysel özelliklerini ve katkısını görürken takım oyununu da geliştirmeye çalışıyoruz. Başlangıçta olan dağınıklıklar giderek düzeliyor, toparlanıyor. Ama daha etkili, daha çok pozisyon üreten daha çok baskı yapan bir takım olgusuna daha çok zaman var diye düşünüyorum. Şu anda oyuncular iyi niyetli”


“KAYBETSEK DE FARK ETMEZDİ”

“Bugün kaybetsek de benim için fark etmezdi. Düşünün ki maçın son dakikasında 2 hata yapsak 2-1 kaybetsek ne olacaktı veya 3-0 yensek ne olacaktı? Yani bütününe baktığımız zaman iyi işler yaptık. Mesela daha önce hata yapanlar bireysel özelliklerimizi nerde kullanacağımızı daha iyi kavramaya başladılar. Bazı yerlerde uyumda yine sıkıntılarımız var. Savunmadan çıktığımız zaman risklerimiz, hatalarımız nelerdir. Orta sahada top kayıplarımız. Bunların hepsini görmeye çalışıyoruz. Duran topta çalışmalar. Yani takımın çalışmasıyla birbiriyle bütünlüğüyle olacak ama oyuncuların da kendilerine güvenleri için topla daha fazla haşır neşir olmaları gerekiyor. Şu anda ideal bir formu yakalamak takımı çok da yanıltır. 15 Gün sonra lig başlangıcı var. Bir takımın iyi hazırlanması için 6-8 haftana en az ihtiyaç var. Biz zaten 1 ay oldu çalışma yaptık. Ligin içerisinde de maçın ambiyansları değişecek. Hakem hataları, seyirci baskısı, rakibin baskısı gibi oyunlar karşısında ne gibi çözümler üreteceğimizi daha sonra göreceğiz. Bunlara dayanabilen oyuncularla oynayacağız. Çünkü burada iyi oynayan, hazırlık maçındaki rahat bir oyuncu ligde zorlanabilir. Onun için ligde göreceğiz. Kabiliyetli oyuncu arkadaşlarımızın bu oyundaki eksiklerini görmesi hazırlık maçlarında bizim için ölçü olur ama diğerleri ölçü olmaz. Biz bazen taraftar gözüyle bakıyoruz ve bunu baskıya dönüştürüyoruz”OYUNCULARIN DURUMU

“1 Aylık çalışmaya göre temposu iyi olanlar, maçı taşıyan oyuncular var. Mesela Colman özellikle baştan hiç oynatmamıştım. Zokora keza öyle. Soner bu maçta ikinci yarı girdi biraz donuktu ama yetenekleri bize katkı yapacağını gösteriyor. Barış çalışıyor. Adrian, Alanzinho girdi. Paolo daha iyiydi. Ama daha iyi olabilirler mi olabilirler. Onları işte zaman gösterecek. Antrenmanlar, maçlar. Biz lige başladığımız zaman kadronun oturması bakımından yine orda da bir dalgalanma geçirebiliriz,. Elimizde bir kadro zaten var. Buna katılan arkadaşlar da var. Ama bunlardan daha iyisini nasıl üretebilirizi konuşuyoruz. Yoksa şu anda bir karar verip de bu takım iyidir, onbir budur dersek bu biraz medya gözüyle bakmak olur. Çünkü öyle bir onbir olsaydı 26 oyuncuya gerek yoktu.Belki oyuncu alacağız, belki oyuncu gidecek. Bunların hepsi olabilir. Bekliyoruz”