1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Öz Oğluna Baltayla Saldırdı
Öz Oğluna Baltayla Saldırdı

Öz Oğluna Baltayla Saldırdı

46 yaşındaki oğlunu baltayla ağır yaraladı...

A+A-

Adana'da 80 yaşındaki baba, alkol parası isteyen 46 yaşındaki oğlunu baltayla ağır yaraladı.


Alkolik ve işsiz olduğu öne sürülen 46 yaşındaki R.S., yaşlı babası ile para için tartışınca öfkelenen baba, oğluna saldırdı. Oğlunu hastanelik eden baba, oğlunun yaptıklarına dayanamadığını söyledi. 


Adana'nın Ceyhan İlçesi'nde yaşayan 80 yaşındaki İ.S., tartıştığı oğlu 46 yaşındaki R. S.'yi baltayla ağır yaraladı. 


İddia edilene göre, bekar ve işsiz olan R.S., birlikte yaşadığı babası İ.S.'den sürekli para istiyordu. Bununla da yetinmeye R.S. sürekli alkol alıp evde beraber yaşadığı anne ve babasına saldırıyordu. Durumun artık dayanılmaz bir hale dönüştüğünü anlatan baba İ.S., oğluna en son para istediğinde vermeyince aralarında tartışma çıktı. 


Oğlunun kendisine karşı çıkmasına öfkelenen İ.S., bahçeden aldığı balta ile oğluna saldırdı. R.S., aldığı darbelerle kanlar içinde yere yığılınca baba polisi arayarak oğlunu öldürdüğünü söyledi. 


Eve gelen sağlık ekipleri, ağır yaralanan R.S.'yi Ceyhan Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından R.S., Adana Numune Hastanesi'ne sevk edildi. Baba İ.S. ise gözaltına alındı.


Oğlunun işsiz ve alkolik olduğunu ileri süren İ.S., "Alkol parası isteyince öfkelendim tartıştık, sonra da balta ile saldırdım. Yaptıklarına artık dayanamaz hale gelmiştim" dedi. 


Emniyet ekipleri olayla ilgili soruşturma başlatıldı.