1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Özak: "Trabzon'da Gezemiyorlar"
Özak: "Trabzon'da Gezemiyorlar"

Özak: "Trabzon'da Gezemiyorlar"

Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak bu sözleri kim için dedi?

A+A-

Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak, beraberinde il Başkanı Adnan Günnar ile birlikte partisinin Beşikdüzü ilçe teşkilatı üyeleriyle bir araya geldi. Beşikdüzü İlçe Başkanı Harun Demirci ve partililerle bir süre sohbet eden Bakan Özak, "Trabzonspor üzerinde rey almak isteyip, o küçük gençleri kışkırtıp, aleyhimize slogan attıranlar bugün Trabzon'da gezemiyorlar. Ama biz geziyoruz. " dedi.

Bakan Özak, "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa oylarını yükselten ve iktidara tek başına gelebilen bir partiyiz. Solun kalesi diye adlandırılan Beşikdüzü ilçesinde bu başarıyı almak öyle kolay bir iş değil. İnsanlar takım tutar gibi parti tutuyorsalar, yapılan hizmetleri görmüyorsalar bunları değiştirmek çok zor. Ama biz sabırla, güler yüzle, gel kardeşim demekle onların kullandığı lisanı kullanmamakla bu işi yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. " diye konuştu.

Trabzonspor üzerinde gelip siyaset yapmaya çalışanları da eleştiren Devlet Bakanı Faruk Özak, "Zaman zaman Trabzonspor'lu olan ve siyaseti spora karıştıran küçük düşünceli insanlar. Halbuki onlar kısa pantolonla gezinirken, biz Hüsamettin'le orada top oynuyorduk. Bize numara çekmeye kalkıştılar. Ne oldu sonuçta. Millet dedi ki: Bırakın palavra atmayı. Biz senin de, Faruk Özak'ında başbakanında nasıl Trabzonspor'lu olduğunu çok iyi biliyoruz. Başbakanımızda bu konuda gereken cevabı verdi. Trabzonspor'u küçülttüler. Halbuki Trabzonspor başarılıydı. Bu başarıda benimde gayretim vardır. Trabzonspor üzerinde rey almak isteyip, o küçük gençleri kışkırtıp, aleyhimize slogan attıranlar bugün Trabzon'da gezemiyorlar. Ama biz geziyoruz. " dedi.

Kılıçdaroğlu'nun samimi olmadığını savunan Özak, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bakın Kılıçdaroğlu demokrasiden bahsediyor, yalan. '2 b ye gel' , 'gelmem' başörtüsüne evet dedi: gitti anayasada iptal ettirdi. Bu nasıl demokrasi, yalan konuşuyorsun, kimi kandırıyorsun. Burs alan öğrencilerin burslarını kestirdiler. Biz CHP'de, MHP'de iyi olsun istiyoruz. Onlar iyi olsun ki, biz daha iyi olalım. Muhalefet elbette olacak. Biz rey verenlere de, rey vermeyenlere de hizmet edeceğiz. " diye konuştu.

(Cihan Haber Ajansı) [2804926]