1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Özel Silahla Vurulmuş!
Özel Silahla Vurulmuş!

Özel Silahla Vurulmuş!

İzmir'de parkta oynarken sırtından vurulan 6 yaşındaki Umut Ceylan cinayetinde şok bir ayrıntıya ulaşıldı.

A+A-

 İzmir Karabağlar’daki parkta kaydırakta oynadığı sırada kimliği belirlenemeyen magandanın açtığı ateşle 6 yaşındaki Umut Ceylan’ın vurularak öldürülmesinin ardından eldeki tek delil olan mermi çekirdeği üzerindeki inceleme, önemli bir ayrıntıyı ortaya çıkardı. Kriminal laboratuarındaki incelemede, magandanın kullandığı tabancanın kişiye özel ve el emeğiyle üretilmiş tabanca olduğu belirlendi. 


Polisin yeni rotası ise bu silahların üretildiği atölyeler ile bu tabancaları alabilecek yüksek ekonomik güçteki kişiler oldu. Polis, kurşunun nereden geldiğini bulmak için özel çalışma başlatarak, özel makinelerle araştırma yapıyor.


Karabağlar’ın Bozyaka Semti’nde geçen hafta pazartesi günü saat 22.30 sıralarında 5713 Sokakta meydana gelen olayda, 6 yaşındaki Umut Ceylan, akşam da annesi ve ablasıyla oynamak için General Asım Gündüz Parkı’na gitti.


Parkta kaydırakta oynadığı sırada Umut, bir magandanın açtığı ateş sonrasında sırtına isabet eden kurşunla hayatını kaybetti. 


Olayın ardından anne Gülhan Ceylan ve baba Ufuk Ceylan’ın magandanın bulunmasına yönelik çağrıları sonrasında küçük Umut, bireysel silahsızlanmanın simgelerinden oldu. O NAMLUYU YAPAN USTA BİLE ARAŞTIRILACAK


Fabrikasyon tabancaların izlerinin tek tip ve standart olduğu, el yapımı olan tabancaların namlularındaki izlerin ise o namluyu yapan ustaya göre farklılıklar gösterdiği öğrenildi. 


Sahadaki araştırmasına aralıksız sürdüren polisin bir yandan da yeni rotası, bu silahların üretildiği atölyeler ile bu silahları alabilecek yüksek ekonomik güçteki kişiler oldu. Bu atölyelerde ürütelen silahların satıldığı kişilerin de tespit edilerek araştırma yapılabileceği bildirildi. 


Ayrıca, bu görüşmeler sırasında o namluyu yapan ustaya bile ulaşılmaya çalışılarak bilgisine başvurulacağı öğrenildi.