1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Özgecan'ın katilini öldüren kişi belli oldu!
Özgecan'ın katilini öldüren kişi belli oldu!

Özgecan'ın katilini öldüren kişi belli oldu!

İşte detaylar...

A+A-

Özgecan’ın katilini vuran kişinin kimliği belli oldu. Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katilini cezaevinde öldüren hükümlünün adı ortaya çıkarken, ifadesinde tabancayı tuvalette bulduğunu söylediği öğrenildi.

 

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ı öldürdüğü için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan Ahmet Suphi Altındöken ile oğluna yardım ettiği için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan Necmettin Altındöken Kürkçüler Cezaevi'nde vurulmuş, oğul Altındöken kaldırıldığı Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti.

 

Olaydan sonra Adana Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmış, Adalet Bakanlığı da Adana'ya iki müfettiş göndermişti. Bu arada, baba ve oğlu vuran kişinin A.G. isimli hükümlü olduğu, ifadesinde tabancayı tuvaletten aldığını söylediği öğrenildi.

 

Öte yandan A.G'nin birçok suçtan sabıkasının olduğu öğrenildi.

 

İNFAZ KORUMA MEMURUNU REHİN ALDI

 

Ayrıca baba ve oğlu koğuşta vurduğu, silah sesleri üzerine koğuşa gelen infaz koruma memurunu da rehin aldığı ortaya çıktı. Cezaevinde hükümlünün sorgusu ve bağlantılarını aydınlatmak için başlatılan soruşturma dün gece yaklaşık 10 saat sürdü.