1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Özkan Sümer endişeli!
Özkan Sümer endişeli!

Özkan Sümer endişeli!

İşte detaylar...

A+A-

Özkan Sümer, genç oyuncularla ilgili izlenen yol nedeniyle büyük endişe yaşıyor.


Trabzonspor tarihinin en önemli simalarından biri olan ve Türkiye’de altyapı faaliyetlerini ilk başlatan teknik direktör olarak bilinen daha sonra Bordo-Mavili kulüpte başkanlık görevini de yürüten Özkan Sümer, genç oyuncularla ilgili izlenen yol nedeniyle büyük endişe yaşıyor. Sümer, genç oyuncuların her yönüyle hazır olmadan oynatılmalarının hem kendilerine, hem de altyapıya büyük zarar vereceğinin altını çizerken, “Ne yazık ki Trabzonspor’da bu sezon yanlış bir uygulama gerçekleşti ve bunun bedeli olarak, A takıma çıkan birçok genç oyuncunun kaybolarak ödenebileceği gerçeği ile karşı karşıyayız” diye konuştu.

 

‘RİZE MAÇI BEKLENTİLERİ YÜKSELTTİ’

 

Bordo-Mavili kulübü şampiyonluğa taşıyan iki teknik direktörden biri olan ve bu özelliği taşıyan tek başkan olarak tarihe geçen Özkan Sümer, “Genç oyuncuları ne zaman ve nasıl oynatacağınızı çok iyi bilmelisiniz. Trabzonspor’da geçtiğimiz süreç içinde birçok genç oynatıldı. Bu isimlerin yeteneklerini de biliyorum. Ancak bu gençlerin forma giydiği Çaykur Rizespor maçının 6-0 kazanılmasıyla birlikte, ‘Eyvah, bu gençleri kaybettik’ diyerek endişemi dile getirmiştim.  Çünkü gençler bu maçta kendilerini de aşan şekilde çok üstün bir oyun ortaya koydular. Beklentilerin çok çok yükselmesine sebep oldular” dedi ve sözlerini şöyle bitirdi:

 

 ‘İKİ AĞIR YENİLGİ GÜVENİ YERLE BİR ETTİ’

 

“Genç oyuncuyu kazanmak bugünden yarına olabilecek bir durum değildir. Oların her açıdan hazır hale gelme süreçleri vardır. Zamanından önce gençlere forma verilir ve beklenti yükseltilirse, sonunda yıkılmaları çok kolay olabilir. Trabzonspor da bu süreci birçok kez yaşadı. Çaykur Rizespor maçının 6-0 bitmesinden sonra toplumun gençlerden beklentileri doruk yaptı. Sonra Antalyaspor karşısında 7-0’lık yenilgi ve ardından da Kasımpaşaspor karşısındaki 6-0’lık mağlubiyetler, bu gençlerin felaketi oldu. Toplum gençleri el üstünde tutarken bir anda, onlara olan güvenini kaybetti. Uygulanan yanlış politika dilerim bu gençleri tüketme noktasına getirmez.”