1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ''Paket yüzde 75 olumlu karşılandı''
''Paket yüzde 75 olumlu karşılandı''

''Paket yüzde 75 olumlu karşılandı''

Başbakan Erdoğan tarafından açıklanan Demokratikleşme Paketi düşüncelerini açıklayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç paketin halkın yüzde 75'i tarafından olur aldığını ifade etti.

A+A-

 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Alevilerle ilgili paketin ise henüz hazırlanmadığını, Suriye için Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılan tezkerenin, 3 Ekim'de Meclis'te görüşüleceğini söyledi.

Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Suriye'ye yönelik 4 Ekim'de süresi dolacak olan tezkerenin Bakanlar Kurulu'nda imzaya açıldığını söyleyen Arınç, tezkerenin 3 Ekim'de TBMM'ye iletileceğini kaydetti. İşte Arınç'ın açıklamaları;

'PAKETE PEŞİNEN KARŞI ÇIKMAK MAHCUP DÜŞÜREBİLİR'

Arınç bugün açıklanan Demokratikleşme Paketi ile ilgili ise şunları söyledi:

''Siyasetçiler bugün açıklanan Demokratikleşme Paketi için ne diyeceklerdir? Meslek odaları neler söyleyecekler hemen hemen birçok konuya sizler vakıfsınız. Eğer peşin olarak yapılacak olanlara karşı çıkarsanız mahcup duruma düşebilirsiniz.

Ciddi eleştirilerden hükümet olarak istifade ederiz. Burada konuşulan hususlara bir kişi peşin hükümlü olduğu için karşı çıkabilir. İkincisi beklentisi karşılanmadığı için karşı çıkabilir. Üçüncüsü siyasi olarak karşı çıkılabilir.

'BİZİM İÇİN DEĞERLİ OLAN HALKIMIZIN NE DEDİĞİDİR'

Pakette şunlar şunlar var diyerek doğru ve yanlışları söyleyenlere şimdiden teşekkür ederiz. Unutmayalım MHP yarınki toplantısında Genel Başkan düzeyinde açıklama yapacaktır. Saygı duyuyoruz, merakla bekliyoruz. Ancak bugün grup başkanvekili PKK’nın isteğiyle paketin açıklandığını söylüyor. Çelişkiye bakar mısınız? BDP kanadından ise içi boştur. Bizim için değerli olan halkımızın ne dediğidir.

'PAKET YÜZDE 75 OLUMLU KARŞILANDI'

Şu ana kadar aldığımız haber şudur: Türkiye’nin bütün illerinde halkın nabzı tutulmuştur. Yüzde 75 paket olumlu karşılanmıştır. Yüzde 25’in içinde kısmi eleştiriler var. Bu konuda sorusu olan herkesi muhatap alarak söylüyorum. Başbakanımız net olarak şunu söyledi. Bu bir süreçtir. 11 yıldır attığımız adımlara ilaveten bunları yapacağız. Yarın başka adımlar atabiliriz demiştir.

'ALEVİ VATANDAŞLARIMIZLA İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ HENÜZ TAMAMLANMADI'

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın başkanlığında Alevi vatandaşlarımızla ilgili çalışmalarımız henüz tamamlanmadı. Talepleri çözmeye ve halletmeye çalışıyoruz. Madem ki süreç bitmemiştir yarını beklemek varken, bardağın dolu tarafından görmeden yüzde 10’luk varsa boş kısmı hakkında konuşmayı doğru bulmuyorum."