1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Palalı saldırgana yakalama kararı çıktı
Palalı saldırgana yakalama kararı çıktı

Palalı saldırgana yakalama kararı çıktı

Taksim Gezi Parkı olayları sırasında eylemcilere pala ile saldırdığı anlar görüntülenen S. Ç. İsimli şahıs hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Geçtiğimiz günlerde ifadesi alınarak serbest bırakılan S. Ç.’yi yakalama kararı 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafında

A+A-

 Gezi Parkı olaylarında eylemcilere pala ile saldıran S.Ç için karar verildi. Geçtiğimiz günlerde ifadesinin ardından serbest bırakılan S.Ç hakkında savcının itirazı ile yakalama kararı çıkartıldı.

Taksim Gezi Parkı olaylarında elindeki palayla eylemcilere saldıran S.Ç., gözaltına alındıktan sonra Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilmişti.

Soruşturma savcısı tarafından tutuklanma talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen S.Ç., ifadesinin ardından mevcut delil durumu, tutuklanmanın bir tedbir olması, şüphelinin sabit ikametgah sahibi olmasını ve kaçma şüphelerinin bulunmamasını da göz önünde bulundurarak serbest bırakılmıştı.

Soruşturma dosyası üzerinde ertesi gün görevlendirilen Savcı Veysi Büyükkılıç ise dosyayı inceledikten sonra şüpheli S.Ç’nin serbest bırakılmasına itiraz ederek, suçun vasıf ve mahiyeti ile mevcut delil durumunu gerekçe göstererek tutuklanmasını talep etmişti. İtirazı incelen İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi, S.Ç. hakkında yakalama kararı çıkardı.