1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Paralel yapı göndermesi!
Paralel yapı göndermesi!

Paralel yapı göndermesi!

Başbakan Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında konuştu. Adana'daki MİT soruşturmasını hatırlatan Başbakan Erdoğan, "Paralel yapının yargı mensupları tutuklu zanlıları serbest bırakıyor" dedi.

A+A-

DÜŞMAN GELSE BÖYLE NAMERTÇE DAVRANMAZDI

İçeride bir takım algı operasyonları yapılırken dışarıda da aynı paralelde operasyonlar gerçekleşti. MİT’in TIR’larına saldırıldı. Bunda amaç Türkiye’ye terör örgütlerine yardım eden ülke iftirası atmaktı. Bu ülke kurumlarına yerleşmiş çete mensupları bu operasyonu yaptılar. O TIR'larda bu operasyonu yapanlar Türkiye’yi uluslararası alanda zora sokmak için yaptılar. İnanın düşman gelse böyle namertçe davranmazdı.

DIŞARIDA DA KÖŞE YAZILARI MARİFETİYLE OPERASYON

İçeride hainler çalışırken dışarıda da raporlar, köşe yazıları marifetiyle bir operasyon başlatıldı. Bu operasyon halen devam ediyor. El Kaide ile Türkiye arasında bir bağlantı varmış gibi bir algı oluşturulmak istendi.

Biz bunları yapanlara acıyarak bakıyoruz. Bu girişimlerin tamamı bir acziyetin ifadesinden başka bir şey değildir.

MUHALEFETE ELEŞTİRİ

Yapay gündemler bu üç partinin seçim sonuçlarının verdiği mesajdan kaçmalarına neden olmayacaktır.

CHP’de bu sorgulamanın başladığını görüyoruz. Vatana ihanet eden bir paralel yapıyla işbirliği yapmanın bir bedeli olacaktır. Biz bu hainlerle işbirliği yapanları asla unutmayacağız asla unutturmayacağız. Biz hiçbir zaman gerilimin tarafı olmadık. Siz kara propaganda yapanlara itibar etmeyin. Biz eser onlar gerilim siyasetinin temsilcisi oldular. Her seçim sonrasında başta medya bizden balkon konuşması yapmamızı ve gerilimi düşürmemizi istediler. Biz de bunu yaptık büyüklük bizde kalsın diyerek balkon konuşması yaptık. En son 12 Haziran akşamı gün hesaplaşma değil helalleşme günü diyerek balkon konuşmasını yaptık. Biz elimizi uzattık onlar yumruklarıyla karşılık verdiler. MHP’ye defalarca talebimiz olmasına rağmen MHP ile görüşemedik. Şimdi kim gerilimin tarafı.

AĞUSTOS'TA İLK KEZ CUMHURBAŞKANINI HALK SEÇECEK

Ağustos ayında tarihimizde ilk kez cumhurbaşkanı halk tarafından seçilecek. Geçmişte olduğu gibi cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bir krize dönüşmesine izin vermeyeceğiz. Yenilgiler yetimdir ama zaferlerin sahibi çoktur. Biz hep şu duayı ettik Allah’ım bizi değil Türkiye’yi zafere götür. Türkiye kazanacaksa biz kaybetmeye razıyız. 2023’ü inşallah hep beraber inşa edeceğiz. Yarın Genel Merkez’de milletvekillerimizle bir araya gelip seçim değerlendirmesi yapacağız.