1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Partili cumhurbaşkanlığı dönemi başladı
Partili cumhurbaşkanlığı dönemi başladı

Partili cumhurbaşkanlığı dönemi başladı

979 gün sonra kurucusu olduğu AK Parti'ye tekrar üye oldu.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üyelik beyannamesini imzalayarak, 979 gün sonra kurucusu olduğu AK Parti'ye tekrar üye oldu.

 

Böylece anayasa değişikliği halk oylamasının ardından partili cumhurbaşkanlığı dönemi başlamış oldu.

 

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'ye üye olması nedeniyle düzenlenen törende kürsüye gelirken gözyaşlarını tutamadı.

 

Erdoğan'ın resmi olarak AK Partili olmasının ardından Başbakan Binali Yıldırım kürsüye çıktı. Yıldırım konuşmasında şunları söyledi:

 

Özlemek sabretmektir, ayları saatleri izlemektir, gelecekse beklenen beklemek güzeldir. İşte beklenen an sayın Cumhurbaşkanımız, kurucu genel başkanımız bugün yuvaya tekrar dönüyor. Kendisine yol arkadaşlarım adına hoş geldiniz, şeref verdiniz diyorum. Bize bu yolu açan aziz milletime huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. Öncellikle AK Parti'nin kurucu lideri sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden aramızda görmekten grup olarak duyduğumuz mutluluğu söylemek isterim. Yuvanıza hoş geldiniz.

 

Aslında ev sahibine hoş geldiğiniz demeye ihtiyaç yok. Bugün bu şarkı burada bitmez diyerek yola çıktığımız o gün kadar sevinçliyiz. Cumhurbaşkanımızı kongrede genel başkan adayı olarak teklif edeceğiz.