1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Passolig Trabzon'da anlatıldı
Passolig Trabzon'da  anlatıldı

Passolig Trabzon'da anlatıldı

Trabzon'da yeni hizmete giren e bilet uygulaması anlatıldı.

A+A-

Trabzon'da 14 Nisan 2014 tarihinden itibaren başlayan futbol maçlarına girişte elektronik bilet kullanılması uygulaması bugün Hüseyin Avni Aker stadında düzenlenen basın toplantısı ile Trabzonlulara anlatıldı.

Yapılan basın toplantısında Passolig uygulaması ile şu bilgilere yer verildi;

"E-bilet mart 2011 de yasalaştı. TFF gerekli araştırmaları yaptı. İhale süreci yapıldı ve 14 Nisan 2014'de hayata geçti. Bu uygulamadaki ana amaç sporda şiddet ve  düzensizliği önlemek. Bu uygulamadan hersene kulüplere 15 milyon liralık bir meblağ aktarılacak. Bunun dışında bir havuz oluşturuluyor. Bu havuzda biriken para kulüplere ek gelir olarak aktarılacak.

Trabzonspor taraftarı kendine bir passolig kartı aldığında Trabzon için bu kukartı kullanabilecek. Yaptığı harcamalardan kazandığı puanlarıda rahatlıkla harcayabilecek. Trabzonspor taraftarı bu kartı aldığında Sportif Kimlik Kartı, Maça Giriş Kartı, Ödeme kartı ve ulaşım kartına sahip olacak. Ne kadar çok Trabzonspor kartı satılırsa Trabzonspor havuz'dan o kadar para alacak.

Bu kart spornsorlara çok farklı bilgiler sunabilecek. Bu kart sayesinde sponsorlar kulübün potansiyelini kulübe ve taraftarlarına neler sunabileceğini anlayabilecek.

Trabzon'da kart alabileceğiniz 12 tane aktif nokta var. Buralara gittiğinizde arkadaşlar sizlere yardımcı olacaklar ve her türlü bilgiye verecekler.

Maça girmek için stada geldiğinizde sıkıntı yaşadığınızda her stadda yeralacak olan danışma masalarına giderek buradan her türlü yardımı alabilecekler. Kart başvurusu yaptınız ancak maç gününe kadar kart elinize ulaşmadı. Yine de maça girebileceksiniz. Sadece başvuru yapmış olmanız yeterli."

TRABZON'DA PASSOLİG İÇİN KAÇ BAŞVURU YAPILDI?

Trabzon'da basın mensuplarına Passolig uygulamasını anlatan yetkili "Trabzon'dan Passolig kartı almak için kaç başvuru yapıldı" şeklindeki soruya net sayı veremem ama çok şeklinde vevap verdi.