1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Pazarkapı’da yapılacak olan akıllı dönel kavşak ihale edildi
Pazarkapı’da yapılacak olan akıllı dönel kavşak ihale edildi

Pazarkapı’da yapılacak olan akıllı dönel kavşak ihale edildi

Pazarkapı’da yapılacak olan akıllı dönel kavşak ihale edildi

A+A-

Trabzon’un Ortahisar ilçesi Pazarkapı Mahallesi’nde inşa edilecek olan akıllı dönel kavşağın yapım ihalesinin gerçekleştirildiği belirtildi.

 

Konuyla ilgili bilgiler veren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Pazarkapı Mahallesi’nde uygulanacak olan kavşak projesinin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edilmesinin ardından Karayolları Genel Müdürlüğünce onaylandığını ve yapım ihalesinin Karayolları tarafından 6 Şubat’ta gerçekleştirildiğini söyledi. Başkan Gümrükçüoğlu, “Bölgede modern dönel kavşak inşa edilecektir. Ayasofya Kavşağı gibi ışıksız olarak hizmet verecek olan bu kavşak ile trafik akışkanlığı sağlanacaktır. Ayrıca Reşadiye Kavşağının bittiği noktadan itibaren akıllı dönel kavşağı da içine alacak şekilde Devlet Karayolu yeniden düzenlenecek ve Sahil Yolu bağlantısı sağlanacaktır. Reşadiye Kavşağının hemen doğusunda akıllı dönel kavşağın tamamlanmasıyla bölgede trafik sorunu kalmayacaktır. İnşallah bu çalışmalarımızın tamamlanmasıyla Pazarkapı’daki trafik sorununu ortadan kaldırmış olacağız” dedi.

 

İhalenin 6 Şubat 2017 tarihinde Karayolları tarafından gerçekleştirilmesinin ardından yasal ihale sürecinin devam ettiğini vurgulayan Gümrükçüoğlu, “İhale süreci devam etmektedir. İnşallah yakın zamanda ihalenin onaylanması ve sürecin tamamlanmasıyla birlikte yüklenici firmaya yer teslimi yapılarak çalışmalara başlanacaktır” diye konuştu.