1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Pazartesi Kazanı
Pazartesi Kazanı

Pazartesi Kazanı

Haftaya Kazanla Başlayın

A+A-

 BAKANLIK KOLTUKLARI GARANTİ

Ankara hareketli. Salı günü Mecliste yemin edecek yeni vekiller, Başkent'e çıkarma yaparken, özellikle bakanlık bekleyenlerin de Saray’ın kapısından ayrılmadığı ve randevu  talep ettiği öğrenildi. Bakanlık alabilmek için Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatını bekleyen  isimler, Cumhurbaşkanının  G20 zirvesinden dönmesini beklemeye başladı. Çarşamba günü kabinenin açıklanması beklenen Ak Parti hükümetinde ise Lütfü Elvan, Tuğrul Türkeş, Binali Yıldırım, Ali Babacan, Faruk Çelik, Süleyman Soylu, Yalçın Akdoğan, Mehmet Şimşek, Numan Kurtulmuş, Bekir Bozdağ, A.Çağatay Kılıç, Fikri Işık,Binali Yıldırım,Volkan Bozkır,Mehmet Müezzinoğlu isimlerinin bakanlık koltuğuna oturmalarına kesin gözü ile bakılıyor.

TEŞKİLATLARDA YENİ YAPILANMA BAŞLIYOR

Ak Parti’de  hükümetin kurulmasından sonra muhtemelen on gün içinde teşkilatlar gözden geçirilecek. Edinilen bilgilere göre 7 Haziran- 1 Kasım arası sürecin dar olması nedeniyle ertelenen; teşkilatları ‘sil baştan’ harekatına hemen başlanacak. Öncelikli olarak ilçe teşkilatları yeniden yapılandırılacak. Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Aktaş’ın,  teşkilatlarda önemli değişikliklere giderek, öncelikli olarak milli görüş teşkilatından gelme isimleri görevlendireceği ileri sürülüyor.

BÜYÜKŞEHİR DE KİMSE KİMSEYİ İSTEMİYOR! 

Trabzon Büyük şehir belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Mazhar Yıldırımhan’ı Genel Sekreter olarak istemiyor. Parti ve belediye kaynaklarından sızan bilgiye göre, Yıldırımhan’a sıcak bakmayan Gümrükçüoğlu’nun, şimdiye kadar nefes aldırmadığı ve sürekli önünü kestiği mevcut genel sekreter Davut Çakır’a yakın ilgi göstermeye başladığı belirtiliyor. Gümrükçüoğlu’nun, Trabzon’daki görevinden ayrılmak isteyen Çakır’ı sıcak tutarak, şimdilik gitmesini engellemek istediği ifade ediliyor. Aslında Gümrükçüoğlu’nun gönlündeki isim Cengiz Çolak olsa da; Çolak’ın,Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından veto yemesi Büyükşehir belediye başkanın elini kolunu bağlıyor. Öte yandan mevcut Genel Sekreter Davut Çakır’ın, bu görevden ayrılma arzusu devam ederken, Genel Sekreterlik için adı geçen Mazhar Yıldırımhan’ın da Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile çalışmak istemediği ve asıl hedefinin Ankara olduğu öğrenildi. Yıldırımhan, başkentte önemli bir bürokratik görev bekliyor. Kısacası Büyükşehir’in Genel Sekreterlik makamı için adı geçenler ile başkan Gümrükçüoğlu birbirlerini istemiyor.

ŞOK İDDİA! B.BAŞKANININ MAKAM ODASINDAN ESRAR ÇIKTI

Şok bir iddia ile karşı karşıyayız. Trabzon’da bir belediye başkanının odasında, ihbar sonucu yapılan aramada, bir miktar esrar çıktığı ileri sürülüyor. İddia sahibi kişiler, siyasetin içinde! İddiaya göre o başkanın makam odasında yaşanan bu olayın üzeri, ört bas edildi. Yani adliyeye intikal ettirilmedi. Yakalanan esrarın ise başkana değil, bünyesinde ve yakınında çalışan bir kişiye ait olduğu ifade ediliyor. Vallahi biz bu başkanın partili arkadaşlarının yalancısıyız. Olayın ne kadar doğru olduğunu bilmiyoruz. Zaten bilsek manşete taşırdık. Belediye başkanını soracak olursanız! Şimdilik isim vermeyelim. Trabzon’un doğusunda görev yapan bir başkan olduğunu belirtip, şimdilik olaya nokta koyalım.

ÖMER EYÜBOĞLU İSMİ KİMİN GÜNDEMİNDE ?

Trabzonspor  başkan adlarından Muharrem Usta’nın listesi için Ömer Eyüboğlu ismi de telaffuz ediliyor. Ömer Eyüboğlu ismi gerçekten bu kadar önemli mi? Çünkü Eyüboğlu’nun lisede müdürlük yaptığı dönemden, futbol takımının  şampiyonluğu dışında bir hüneri yok. Ömer beyin hiçbir kurumda çalışmışlığı, başarısı, organizesi de yok. Ama her seçim, her dönem, her liste için aranılan isim olarak adlandırılır. Ne hikmetse hiçbir listede de olmaz. Bakalım bu sefer sayın Eyüboğlu listede yer alacak mı? Bizlerde merak ediyoruz!  Söz Eyüboğlu’ndan açılmışken, Ömer beyin eniştesi Necmi Perekli’nin de, kovulduğu Karadeniz Gazetesine dönebilmek için bir çok aracı koyup, M. Ali Yılmaz’a adeta yalvardığı dost sohbetlerinde anlatılıyor. 70 yaşına merdiven dayamış Perekli için yakın çevresi  ; ‘Bu nasıl bir adam! Bu kadar serveti var. Hala kovulduğu yerden medet umuyor, yalvarıyor’ yorumları yapıyor.

HACIOSMANOĞLU’NA İKİ ÜNLÜ FİNANSÇI

Trabzonspor başkanlığı için İbrahim Hacıosmanoğlu adaylığını Perşembe günü açıklayacak. Hacıosmanoğlu’nun  ifadesi bu yönde. İbrahim beyin listesini hemen hemen tamamladığı, kalan birkaç koltuk için temaslarını sürdürdüğü öğrenildi. İbrahim beyin Trabzon’dan Volkan Canalioğlu ve Edip Sevinç ısrarı devam ediyor. Gelen bilgilere göre Edip bey olmasa, ağabeyi Necip bey olacak şeklinde. Edip beyin de ‘Ağabeyim veya ben fark etmez. Ağabeyim de olursa her konuda yanınızda olacağım’ dediği ifade ediliyor. İbrahim Hacıosmanoğlu’nun listesinde, özellikle dış kanattan çok önemli ‘vay be’ denilecek türden isimler olduğu, listede olduğu belirtilen iki finansçının büyük ses getireceği ileri sürülüyor.