1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 'Peki şerefsiz kim?'
'Peki şerefsiz kim?'

'Peki şerefsiz kim?'

Açıklamasında şu ifadeleri kullandı...

A+A-

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik 'in MİT ve PKK arasında yapıldığı iddia edilen görüşme ile ilgili sözleri üzerine yazılı bir açıklama yaptı.


Tekin açıklamasında, "İnsanda biraz utanma olur, ağzından çıkanı kulağı duyar. Ey Başbakan Yardımcısı Arınç, sizler ‘PKK ile görüşülüyor’ denildiği zaman ‘ispatlayamayan şerefsizdir’ demediniz mi? Şimdi ispatlandı, peki şerefsiz kim?" dedi.


BÜLENT ARINÇ'IN YAPTIĞI AÇIKLAMA


Tekin, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:


"Başbakan yardımcısı Arınç bugün gazetecilerin sorularını yanıtlarken “Küçücük aklımla “ bunları söylüyorum demiş. Ben de Başbakan yardımcısı Arınç’ı “Küçücük aklınla “ altından kalkamayacağın sözler söyleme diye uyarıyorum. Ey Başbakan Yardımcısı Arınç, siz, "Biz terörist örgütle pazarlık yapacak namussuz şerefsizlerden değiliz" dediniz mi demediniz mi? Dediniz ve bu ispatlandı. Şimdi bizim peki şerefsiz, namussuz kim diye sorma hakkımız değil mi? Başbakan Yardımcısı bu söylediğini unutturmaya çalışarak yine, kendi ifadesiyle "küçücük aklını" büyük işlere sokmuş ve bugün gazetecilere şunları söylemiş.


Demiş ki; "CHP lideri MİT-PKK görüşmesinin Başbakanlık ile PKK arasında olduğunu söylüyor. Bu büyük bir iftiradır. Bunu kabul etmek mümkün değil..


Arınç şöyle devam etmiş,


....Şu anda MİT Müsteşarı olan Sayın Hakan Fidan o tarihlerde belki Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı olarak da katılmış. Dolayısıyla müsteşar yardımcısı sıfatıyla bu toplantıya katılıyor olması, onun Başbakanlıkla ilgili olduğunu göstermez..."


Deveye demişler ki boynun eğri, deve de nerem doğru ki diye cevap vermiş. Peki Biz, Başbakan Yardımcısı Arınç'ın devlet adamlığına yakışmayan hepsi eğri bu sözlerinin neresini düzeltelim?


Gerçek şu; PKK ile görüşmeye katılan Hakan Fidan o dönem Başbakan’ın hem müsteşar yardımcısıdır, hem de görüşmeye Başbakanın özel temsilcisi olarak katılmıştır. O tarihte daha MİT müsteşarı değildir. Bu gerçek ortaya çıkmışken, Başbakan Yardımcısı nasıl olur da Başbakanlık Müsteşar Yardımcısının Başbakan ile bir ilişkisinin olmadığını söyleyebilir. Başbakanlık Müsteşarının o görüşmeleri yapması Başbakanı ilgilendirmezse, kimi ilgilendirir? Başbakanlık müsteşar yardımcısı Başbakanın mı, MİT Müsteşarının mı emrindedir?


Sayın Arınç, Neden halkı aldatıyorsunuz. Bu durumda yalan söyleyen kimdir. Ne yazık ki dün Sayın Başbakandı, bugün de Başbakan Yardımcısı Arınç gerçekleri söylemiyor.


CHP lideri Kılıçdaroğlu ve diğer muhalefet partilerinin yöneticileri, "PKK ile görüşülüyor" dediği zaman, Başbakan Erdoğan küplere binmiş, Yardımcısı Arınç'ta , "Biz terörist örgütle pazarlık yapacak namussuz şerefsizlerden değiliz" diye açıklama yapmıştı. Peki ne oldu? Şimdi şerefsizin kim olduğunu sormak ve cevabını beklemek bizim de kamuoyunun da hakkı değil mi?


Öte yandan bugün "Zurnanın son deliği" diye tanımlanan Ömer Çelik de bir açıklama yapmış. Çelik, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu İsrail'in avukatı olmakla suçlamış. Ömer Çelik eğer ciddiye alınmak isteniyorsa, önce İsrail Lobisi tarafından Başbakan'a verilen ve onunda”iade etmem de etmem” diye gururla taşıdığı "Davut Boynuzu" madalyasını izah etsin ayrıca, İsrail'i korumak için AKP'nin kurdurduğu füze kalkanının hesabın versin.. Bütün dünya biliyor ve görüyor ki İsrail dünyanın en iyi avukatlarını tutsa bile AKP'den ve bu Hükümetten daha iyi bir avukat bulamazdı"