1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Pekşen Hodri Meydan dedi
Pekşen Hodri Meydan dedi

Pekşen Hodri Meydan dedi

Baro Başkanına sahip çıktı CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'den sert açıklamalar...

A+A-

CHP Trabzon Milletveki Haluk Pekşen CHP Trabzon İl Binasında bir basın toplantısı düzenleyerek ülke gündeminden, Trabzon gündemine dair açıklamalarda bulundu. Düzenlenen toplantıya birçok CHP'li katılırken, salonda oturacak yer kalmadı. Bazı dinleyiciler CHP'li vekili ayakta takip etti. 

 

Pekşen'in açıklaması öncesi konuşan CHP Trabzon İl Başkanı Turgay Güngör "Cumhurbaşkanımız “Hayır”cılara hakaretler yağdırmaktadır. “Evet” için tüm kamu kaynakları kullanılmaktadır. Sadece “hayır “demek yasak. Sayın AK Parti Milletvekili Salih Cora ilçe milli eğitim okulunu açtırıyor kamusal alanda evet çalışmaları yapıyor içimiz dolu. Sözümüzü sayın vekilimize bırakıyorum" 

 

TRABZON İLE GURUR DUYUYORUM

 

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen "Böyle bir kentin vekili olmaktan gurur duyuyorum. CHP müthiş bir dayanışma içinde bu aileyi büyük hayranlıkla izliyorum. Bu mücadele direnci bana da Dünya’nın her tarafında sorunlara çözüm üretme olanağı veriyor.

 

Herkes yavaş yavaş Trabzon'u örnek almaya başladım diyor.  AK Parti’nin Trabzon'da daha ağır politika uyguladığını görüyoruz.   Türkiye'nin nasıl bir süreç içinde olduğunu biliyoruz. 15 yılda neye el attılarsa propaganda algısı ile başladılar. İlk yükledikleri algı bankalardı. Bankalarda hortum var diyorlardı. Şimdi tarihin en büyük yozlaşması oldu. Şimdi Bankalar gitti yabancılara gitti tarihin en yüksek faizi ile borçlanma başladı.                        

 

Bakkal kasap manav bunların tamamı değişerek alışveriş yapılacak ürünler eline geçti. Marketler de el değişti.  Büyük operasyonla birlikte Ergenekon balyoz davası ile TSK kaybedildi. Taşımacılık sektöründe transit taşımaları kaybettik .     

 

Türkiye'nin öylesine alanları kaybediyor ki . Rus uçağı vuruldu. Turizm sektörü İtalya Yunanistan’a geçti kaybettik. Tekstil Maraş Antep Denizli'de iken aynı şekilde el değiştirdi. Çin İtalya Fransa firmaları yerine geçti . Petrol ve akaryakıt yabancıların elinde. Oraya da kredi kartı ile giriyoruz. Türkiye'nin bütün alanları el değiştiriyor.  Havacılığa el attılar. THY uçakları niye izleniyor diye sordum . Hesapsız kitapsız bir proje ile boş uçurulmayan uçaklar elde kaldı. Zarar tam 6.5 milyar lira.  Özel sektöre ait hava yollarında birkaç hafta sonra kriz kapıda. Onlarda geçmiş olsun.        

 

FINDIKÇI UYARMAZSA..                

 

Otelde yatakların %20’sisatılıyor. Bunlar İstanbul'un en büyük 4 oteli diğerlerini saymıyorum. Fındığı da devrettik. O da gitti. Bundan sonra fındık üreticisi ihtarı vermezse, yemin olsun bir daha fındığı konuşma şansımız olmayacaktır.           

 

128 milyar dolarlık pay içeresinde alınan pay sadece 2 milyar dolar.  Fındık üreticisinin kaybettiği bir milyar.

 

 

REFERANDUM İPTAL OLABİLİR 

 

Tüm alanlarda Türkiye kaybediyor. Kavga edilenler kazanıyor. Kıbrıs masada. Doğu Güneydoğu gitme aşamasında. Barzani, Leyla Zana kimi desteklediğini söyledi. Ben bunları söyledim zaman takip eder. Öcalan, Barzani, FETÖ de bu anayasanın arkasında.  15 gün önce Dış işleri bakanı “Eğer Membic’i boşaltmazlarsaa vururuz” diyor. Planlı senaryonun adımıdır.  Süleyman şah türbesi Membiç’de buradan kaçırıldı. Geçici bir taşınma denildi. O toprağı tekrar aymo yerine iade etmek Türkiye'nin uluslararası hakkı. Membic kürt koridorun lokomotifi haline geldi                       

 

Dün de özerlik olan ettiler. Birkaç gün için de Suriye'nin bölgelerinde uçuşa yasak ilan edilirse şaşırmayın bunlar planın parçası.                   

 

Bakın milli duygularla savaşıyoruz deyip referandumu iptal edebilirler.                    

 

Adalarımızı koruyamıyorsun. Membic için meydan okuyorsun. Adalar için çıtın çıkmıyor. Bu meydandan sonra ABD Membic’e 500 asker gönderiyor. Sen başka kapıya diyor                        

 

Elde var bir tek Hollanda. Tezgâh kuruluyor. Dış işleri bakanına dış politikanın medya üzerinden yürütülmesi diye uyardılar uyarmadılar mı?                        

 

Niye Hollanda hayali düşmanlar yarattılar.  Onlarla savaşıyorum Başbakan ve Hollanda Başbakanı yemek yiyecekler kutlama yapacaklar. 3,5 milyon türkü ateşe attılar.                        

 

UYUMAYACAĞIZ

 

Dünyanın hiçbir ülkesinde tek bir adam anlaşma yapamaz. Anayasa teklifinde bu karar mükerrer olarak sunulmuştur meclis de onaylıyor Cumhurbaşkanı da onaylıyor.                        

 

Neyi onaylayacaksınız nasıl bir dar boğazdasınız. Meclisten geçmeyecek bir şey niçin sunuluyor.                  AK Parti’ye ye oy vermiş yurttaşlara söylüyorum kim kaybetti siz kaybettiniz. Akp ile kazanan hangi alan var. Bu anayasa oylaması değil. 1789’dan beri toplumun damga vurma zamanıdır.  Trabzon önemli bir yer, Roma İmparatorluğu, Osmanlı Devleti ve Bizans kurucu kentidir. Buranın insanı ileri görüşe sahiptirler geçmişte yapılmış hatalardan ders çıkarılır. Sürekli gidiyorum herkes Trabzon'u takip ediyor. Trabzon biliyor bu bir milli meseledir misakı milli sınırlarına sahip çıkmaktır. Uyumayacağız yorulmayacağız gerçekleri ve doğruları anlatacağız. Bu sebepten dolayı karşımıza gelemiyorlar hiçbiri TV’lerde çıkamıyor karşımıza. Bu teklifi destekliyorum ben yazdım diyen bir AK Partili var mı?          

 

UCUZ SİYASET          

 

Baro başkanının söylediklerinin tamamı doğrudur. Bizi davet etti. Ak Partili vekili vardı yanımda. Hiç tereddüt siz gelirim dedim. Başka bir hukukçu bile olabilir. Nasıl istiyorsanız dedim yeterli anayasa teklifini konuşalım dedim . Oradaki AK Partili vekil orada “genel merkeze soracağım” dedi. Anlayışı gösterdik. Genel Merkezin bir kararıdır diye.  Ama katılmadı.                        

 

HODRİ MEYDAN

 

Trabzon Baro başkanına meydan okumak ucuz siyasettir. En yandaş TV, sunucu hangisi ile tamamı gelsin. Tek başıma gideceğim hodri meydan nereyi istiyorlarsa giderim. Baro en önemli lokomotiftir. Kimseye köle olamamıştır baro başkanın en önemli görevi üzerine düşen görevi yerine getirmektedir. Yani ilk anlatması gerekendir. Baro başkanı yine çağırıyor. Baro başkanını tehdit ediyorsunuz niye teklifi kimse okusun istemiyorlar. Anlaşılsın istemiyorlar. Siyaset yapma biçimleri bu. Korku artık karanlığa doğru eğitilmeye umut ışığı yanmaya başladı.                      

 

Okursanız bilirseniz gerçeği görürsünüz onun için baro başkanına saldırıyorlar. Tarih direnenleri yazar.