1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Perşembe Kazanı
Perşembe Kazanı

Perşembe Kazanı

Kaynar Kazan fokur fokur!

A+A-

 TEPEDEN TIRNAĞA İNCELEME VE SORUŞTURMALAR KAPIDA

Hükümet kurulduktan hemen sonra  Fethullah Gülen ekibine dönük operasyonlar  çok daha hızlandırılacak. Ak Parti genel Merkezinden  gelen bilgilere göre emniyet, yargı ve askeriyede ki çalışmaların  yanı sıra  her kurum ve kuruluş didik didik edilecek.  Bunlardan bir kaçını sıralayalım: Belediyeler ve bağlı birimlerinden Zaman gazetesine abone olanlar  denetlenecek!  Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Bölge Birlikleri ve iştiraklerinde, Gülen yapısı ile bağlantısı olanlar hızla uzaklaştırılacak!  TRT'deki bazı sempazitanlar   tek tek soruşturma geçirecek! Özellikle belediyelerin ihale, imar gibi birimleri denetimlerden geçirilecek! Gülen hareketine karşı  halen sessiz kalan bazı milletvekilleri, belediye başkanları, il başkanları da tek tek ilk etapta ikaz edilecek, gerekirse partiden ihraca kadar giden yaptırımlar uygulanacak.

VEKİLLERİMİZ BİRBİRİNİ Mİ YİYOR?

Trabzon bakanlık alacak mı? Herkes heyecanla bu sorunun cevabını bekliyor. Siyasi kulislerde ve güvenilir kaynaklara göre Süleyman Soylu’nun bakanlığı güçlü ihtimal. Çünkü Cumhurbaşkanı öyle istiyor! Ancak Genel Merkezden gelen başka bilgiler çok enteresan. Trabzon milletvekilleri kendine bakanlık koparmak için adeta kulis  savaşı yapıyormuş. Birbirini karalayanlar, çekiştirenler, ‘o değil ben olmalıyım. Benim hakkım’ diyenler!!! Kısacası sizin anlayacağınız tam bir dedikodu fırtınası ve klasik Trabzon hamlesi! Birbirimizi bacağımızdan tutup çekme gayretleri  Ankara’ya kadar taşınmış! Eğer şu  Trabzon’a sürpriz bir  biçimde  bakanlık gelmez ise bilin ki kendi siyasilerimizin yakışıksız ve birbirlerini karalama politikasından kaynaklanacaktır. İnşaallah Başbakan ve Cumhurbaşkanı her şeye kulaklarını tıkar ve bu şehri bakansız bırakmaz!

ORTAHİSAR BAŞKAN MAKAMI DOLUP TAŞIYOR

Ortahisar belediye başkanlığına iki gündür  Selahattin Çebi vekalet ediyor. Çebi bugün de vekalet görevini yürütüp yarın görevi Ankara’dan dönecek olan Başkan Genç’e  devredecek. Selahattin beyin vekalet ettiği günlerde makam odası doldu taştı. Sayın Çebi’ye  vekaleten ilk kez yürüttüğü bu görev için hayırlı olsun demeye  gelenler, ‘Şuradan geçiyordum. Bir çayını içeyim istedim’ diyenler, ‘sırf seni görmek için geldim’ görüşünü dile getirenler, başkanlık makamını bir an olsun  boş bırakmadı. Bu da Selahattin beyin kalbindeki güzelliğin, yüzünde eksik olmayan tebessümün, iş bilir ve dava adamı olma özelliğinin yansıması olsa gerek. Gerçekten tebrik ediyoruz. Hem kendisini hem de A. Metin Genç’i. Ahmet bey kendi yerine vekil olarak kendisi gibi güzel bir insan bırakarak bu noktada bile akılcı bir adım atmayı ihmal etmemiş!

ÖZEL YETKİLER İSTEYEN Y.ZİYA YILMAZ’A RET!

Trabzonspor başkan adaylarından Muharrem Usta’nın listesinde yer alması beklenen ve ‘İstediğim yetkiler tarafıma verilirse ancak o şekilde görev  kabul ederim’ diyen Yusuf Ziya Yılmaz’a istediği yetkiler verilmemiş! Son gelen bilgilere göre Muharrem bey asbaşkan olarak Yusuf beyi düşünmediği için kendisine özel bir ayrıcalık, özel bir yetki vermeyi de uygun görmemiş. Bu sebeple Yusuf Ziya Yılmaz beye de ‘İlle de listede olmalısın’ dayatması artık yapılmıyormuş. Bu arada Faruk Özak cephesinde Muharrem beye ‘Bu bizi dinlemez. Başına buyruk hareket eder’ düşüncesi oluşmaya başladığı ve buna bağlı olarak da bir tedirginlik yaşandığı ileri sürülüyor.

 

HEKİMOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI  ŞOK YORUMLARA SEBEP OLDU

Celil Hekimoğlu’nun önceki gün yaptığı  ve aslında kendi adına ‘teslim’ olduğunun göstergesi kabul edilen  açıklamaları toplumda geniş yankı uyandırdı. Hekimoğlu’nun  açıklamalarından haberdar olan herkes,   söz konusu açıklamaları ‘Tükenmişlik ve komedi’ olarak yorumluyor. Celil beyin ‘dönüşümlü başkanlık’ isteği de  şehirde tam bir alay konusu haline gelmiş durumda. Bir yıl boyunca dağ, tepe, deniz, ova dolaşıp insanları meşgul eden sayın Hekimoğlu’nun  yaptığı bu trajik  açıklama sonrası yapılan yorumların en dikkat çekeni ise; ‘Belki  1000 civarında  oy alırdı. Bu saatten sonra seçime tek başına giremez ama girse de şimdi en fazla 300-400  oy alır’ şeklinde olanıydı.

‘BU DELEGE BAŞKANINI YEDİRTMEZ’!

Türkay Gümüş ile konuştuk. Türkay bey İbrahim Hacıosmanoğlu için şehirde en fazla koşuşturacak isimlerden birisi. Kendisi Celil Hekimoğlu’nun açıklamaları için  uzun bir değerlendirmede bulundu ancak özetle ‘İnsanlar para sahibi olabilir. Ancak lider olamaz. Liderlik Allah’ın bahşettiği bir özelliktir’ dedi. Türkay bey destek verdiği Hacıosmanoğlu için de ‘ Lider özellikli  ancak yönetici vasıfları zayıf. Çok iyi bir ekiple, saygın idarecilerle  Hacıosmanoğlu çok şeyi başarır’  ifadesini kullandı. Türkay beye seçimi sorduk. Ne olur dedik? Cevabı çok kararlı ve netti.

‘İster birleşsinler, ister herkes tek tek seçime girsin sonuç değişmez. İbrahim bey bu seçimi kazanır. Delege yapısı çok güçlü.  Ayrıca Trabzonspor delegesi, Futbol  Federasyonundan, içerideki bazı güçlere  kadar  bir çok kesimin İbrahim beyin üzerine oynadığının farkında. Trabzonspor delegesi böyle bir durumda kulüp başkanını yedirmez. Kaldı ki Aziz Yıldırım bile İbrahim beyi devirmek peşindeyken bu delege bugünkü başkanını terk etmez’!