1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Peygamber Efendimiz 3 milyon kişiye tanıtılacak
Peygamber Efendimiz 3 milyon kişiye tanıtılacak

Peygamber Efendimiz 3 milyon kişiye tanıtılacak

Hz Muhammed’i (sav) tanıtmak amacıyla başlatılan kampanyanın açılışı görkemli bir toplantıyla yapıldı.

A+A-

Peygamber Efendimizi daha yaygın tanıtmak, yanlış tanıtmaların önüne geçmek amacıyla başlatılan projede, 3 milyon kişiye ulaşılması planlanıyor. Kampanya sonunda 106 merkezde yapılacak sınavlarda başarılı olan 1500 kişi umreye götürülecek.

Peygamber Yolu Derneği tarafından, Hz. Muhammed’i (sav) daha iyi tanıtmak amacıyla Türkiye çapında ‘Herkes O’nu Okuyor” kampanyası tanıtım toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan, Peygamber Yolu Derneği Başkanı Ali Demirel, Hz. Muhammed’in (sav), dönemindeki huzuru günümüze taşıma gayreti içerisinde olduklarını dile getirdi. Demirel, “O’nun mesajları evrenseldir” diye konuştu.

“KILICINDA KAN YOKTU”

Demirel, son günlerde Hz. Muhammed (sav) için savaş peygamberi yönünde bir tabir kullanıldığını kaydetti. Demirel, Hazreti Muhammed’in (sav) 23 sene süren peygamberliğinin 8 bin güne denk geldiğini belirterek, “Bütün savaşları hesapladık. Bedir üç, Uhud beş, Hendek biraz farklı, Mekke’nin fethi sadece bir saat sürüyor. Tebük ve diğerlerini de ekleyince Efendimizin ömründe savaş sadece bir gün yer kaplıyor. Hadi savaşa giderken evinden çıkıp, savaş meydanına varmasını ve geri gelmesini de buna ekleyelim, 392 gün yapıyor. 8 bin günde 392 gün. Bundan, Efendimizin hayatının çoğunluğunun sulh yörüngeli olduğunu görüyoruz ve diyoruz ki, Efendimizin kılıcında asla ve asla kan yoktu” diye konuştu.

Kampanyaya katılan 1500 kişi umreye götürülecek

Kampanya kapsamında, ortaokul, lise ve yetişkinler olarak 3 ayrı kategoride katılımcılar Peygamberimizle ilgili kitapları okuyacak. 24 Mart’a kadar verilen sürenin sonunda tüm katılımcılar sınava tabi tutulacak. Sınavda dereceye giren 63 kişiye çeşitli ödüller verilecek. Yarışmada dereceye giren 1500 kişi umreye gönderilecek. Kampanyadaki hedef 3 milyon kişiye ulaşmak. Katılmak isteyenler, kitaplardan kendisine uygun olanı herhangi bir ücret ödemeden alabilecek ve sınav için kayıt yaptıracak. Sınavlar 31 Mart-12 Nisan arasında Türkiye ve Avrupa’da 106 noktada yapılacak.

www.peygamberyolu.com Peygamberimizin hayatını gün gün anlatıyor

Hz Muhammed’i daha geniş kitlelere tanıtmak için yapılan çalışmalar arasında, www.peygamberyolu.com adresindeki site dikkat çekiyor. Sitede Peygamber Efendimizin yaşadığı olaylar aylara bölünerek gün gün anlatılıyor. Peygamber Yolu Derneği Başkanı Ali Demirel, Peygamber Efendimizi daha iyi tanıtmak için hayatında neler olduğunu anlattıkları bir internet sitesi kurduklarını söyledi. Demirel, “O’nun mesajları evrenseldir. Günümüzün ve gelecek tüm sorunların çözüm kaynağının Efendimiz zamanında verilen mesajlar ve yaşananlarda olduğuna inanıyoruz. Akademisyenlerden oluşan 40 kişilik bir ekiple Efendimizin zamanını araştırıyoruz” dedi.KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ