1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Pitbullu Boğarak Canını Kurtardı!
Pitbullu Boğarak Canını Kurtardı!

Pitbullu Boğarak Canını Kurtardı!

14 Yaşındaki Çocuk Canını Zor Kurtardı...

A+A-

Kartal'da serinlemek için denize giren 14 yaşındaki Yunus Yeltek, pitbull cinsi bir köpeğin saldırısına uğradı.Yüzü ısırılan ve vucudunun çeşitli yerlerinden yaralan çocuk, pitbullu suda boğarak canını kurtardı. 

Kartal sahili Orhantepe mevkii eski Tekel iskelesinde meydana gelen olay, görgü tanıklarının iddiasına göre şöyle gelişti:

 

20 yaşındaki Okan Arslan, 14 yaşındaki Yunus Yeltek ile birlikte sokakta bulduğu ve sahiplendiği öğrenilen pitbull ile birlikte iskeleye geldi. Bir süre sonra serinlemek isteyen Yeltek, denize girdi. Köpeğin sahibi Arslan da köpeğinin tasmasını çıkartarak serbest kalmasına izin verdi. Serbest kalan köpeği de suya bıraktı.

 

PİTBULLU SUDA BOĞARAK ÖLDÜRDÜ

Ancak suya atlayan köpek bir anda Yeltek'e saldırmaya başladı. Yaşanan boğuşma sırasında köpek, Yeltek'i yüzünden ve kulağından ısırdı. Aldığı yaralara rağmen boğuşmaya devam eden 14 yaşındaki çocuk, köpeğin kulağından tutarak suyun altında tutmaya çalıştı.

 

Yaklaşık 10 dakika boyunca köpekle boğuşan Yeltek, köpeği suda boğarak canını zor kurtardı. Kendi imkanlarıyla sudan çıkan Yeltek, çevredeki vatandaşlardan yardım istedi. Vatandaşlar durumu polise ve sağlık ekiplerine haber verdi.

 


YÜZÜNDEN AĞIR YARALANDI

Yaralı halde ambulans bekleyen Yeltek, "Annemin yeğeni geldi, pitbull cinsi köpeğini saldı. O da yüzümden ısırdı" dedi. Yüzünden ısırılan ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralan Yeltek, olay yerine gelen ambulansla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. İlk müdahalesi ambulansta yapılan çocuğun yaralarının dikilmesi için plastik cerrahi servisine alındığı öğrenildi.

 

Köpeğin sahibi Okan Arslan, gözaltına alınırken ölen köpek de belediye ekipleri tarafından iskeleden kaldırıldı.