1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. PKK Bu kez Hedefine Ulaşamadı!
PKK Bu kez Hedefine Ulaşamadı!

PKK Bu kez Hedefine Ulaşamadı!

Yola Bomba Döşemek İsteyen Teröristler...

A+A-

Diyarbakır'da yola bomba döşemek isteyen bir grup terörist son anda fark edilince amacına ulaşamadı. İnsansız hava araçları tarafından tespit edilen teröristler, güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu kaçarken bomba ihtimaline karşı Diyarbakır –Lice karayolu 7 saat boyunca trafiğe kapatıldı.

 


Bir grup terörist, Diyarbakır'ın Lice ilçesi Duru Jandarma Karakolu'na yakın bir yer ile karakola 2 kilometre uzaklıkta olan başka bir bölgeye bomba döşemek istedi. İnsansız hava araçları tarafından fark edilen teröristlere yönelik operasyon başlatılırken karayolu güvenlik gerekçesiyle çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Teröristlerin tespit edildiği noktalarda yapılan aramada, bomba döşeme hazırlığı yapıldığı ancak döşenmediği ortaya çıktı. Yolu sağlı sollu kontrol eden güvenlik güçleri herhangi bir bomba ya da mayın bulamadı. Gece 02.00'da trafiğe kapatılan yol sabah 09.00 sularında açıldı.

 

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, bomba olma ihtimaline yolu trafiğe kapattıklarını belirterek, yapılan çalışmalardan sonra yolun tekrar trafiğe açıldığını söyledi. Vali Toprak, yolda herhangi bir patlayıcı cismin bulunamadığını kaydetti.