1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. PKK Karadeniz’de eylem yapmaya hazırlanıyor!
PKK Karadeniz’de eylem yapmaya hazırlanıyor!

PKK Karadeniz’de eylem yapmaya hazırlanıyor!

Telsiz konuşmaları deşifre oldu…

A+A-

 Hainler Karadeniz’e sızma planlarından vazgeçmiyor…

İstihbarat kaynakları PKK terör örgütünün Türkiye sorumlusu Ferit Şarlatan ile Dersim saha sorumlusu İsmail Aydemir arasında geçen telsiz görüşmesini deşifre etti. Örgütün bölgeye gönderdiği şifreli konuşan örgüt mensuplarının telsiz görüşmelerinde eylem yapacaksa zor durumda kalınan bu süreçte yapılması gerektiği emri verildiği raporlara girdi.

Tunceli üzerinde Doğu Karadeniz Bölgesine sızmayı planlayan PKK Terör örgütünün bölgede ki iki grubunun yer aldığı tespit edildi. Gümüşhane, Trabzon ve Giresun Kırsalında tedbir alan güvenlik güçleri, bölgede kuş uçurtmuyor. İki ayı aşkın süredir eylem yapmayı planlayan örgüt mensuplarının bölgeyi geçiş yollarını tutan güvenlik güçleri sızmalara karşı, kırsal alanda arama faaliyetlerini de ayrıntılı bir şekilde sürdürüyor.

Güvenlik güçlerine yönelik eylem planlayan iki grubun liderinin isimleri de belirlendi. Zinar adlı grubun lideri Doğan Kod adlı Celal Kaya, Mevzer adlı grubun lideri Çektar kod adlı Ali Fırat Yaşar olduğu tespit edildi. Örgüt mensuplarının aralarında gerçekleştirdikleri, "Gümüşhane' ve 'Keyfiyetini bozsak iyidir" şeklinde ki şifreli görüşme yaptıkları ortaya çıktı. Grupta Roni kod adlı bir Suriyeli'nin de bulunduğu öğrenildi.

Kaynak: Enis Yıldırım / Günebakış