1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. PKK sağlıkçıyı kamyoncuya teslim etmiş!
PKK sağlıkçıyı kamyoncuya teslim etmiş!

PKK sağlıkçıyı kamyoncuya teslim etmiş!

KAÇIRMA OLAYINDAN SONRA NELER OLDU?

A+A-

PKK tarafından 9 Temmuz'da Diyarbakır'ın Lice ilçesi Fis köyü yakınlarında yol kesilerek 2 asker ile birlikte kaçırılan sağlık teknisyeni Aytekin Turhan Uz'u dün gece serbest bıraktı.


PKK' lıların sağlık teknisyenini bir kamyoncuya teslim ettiği ve sağlık teknisyeni Uz'un kamyoncu ile birlikte Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne gelerek burada Terörle mücadele şubesinde ifade verdiği öğrenildi.


PKK tarafından 9 Temmuz'da Diyarbakır'ın Lice ilçesi Fis köyü yakınlarında yol kesilerek Astsubay Abdullah Söpçeler ve uzman çavuş Zihni Koç ile birlikte kaçırılan sağlık teknisyeni Aytekin Turhan Uz (32) dün gece Diyarbakır'ın Lice ile Bingöl'ün Genç ilçesi arasındaki bir yerde serbest bırakıldı. Sağlık Teknisyenini yoldan çevirdikleri bir kamyona bindiren PKK' lıların kamyoncudan sağlık teknisyeni Uz' u Diyarbakır'a götürmesini istedi. Diyarbakır'a gelen sağlık teknisyeni Uz, telefonla Aydın'ın Söke ilçesindeki ailesini arayarak serbest bırakıldığını ve sağlık durumunun iye olduğunu söylediği öğrenildi.Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünde ifadesi Terörle Mücadele şubesi görevlilerince alınan sağlık Teknisyeni Uz'un sağlık durumunun iyi olduğu ve halen Emniyette bulunduğu öğrenildi.


KAÇIRMA OLAYINDAN SONRA NELER OLDU


PKK, 9 Temmuz 2011'de Diyarbakır-Bingöl Karayolu Ziyaret Tepe mevkiinde yol keserek kimlik kontrolü yaptı. Virajlı yolda araçları durduran PKK'lılar Lice İlçesi 2'nci İç Zırhlı Tugayı'nda görevli Astsubay Abdullah Söpçeler ve Uzman Çavuş Zihni Koç ile Bingöl Genç İlçe Devlet Hastanesi'nde görevli sağlık teknisyeni Aytekin Turhan Uz'u kaçırdı. Askerleri ve sağlık teknisyenini kurtarmak için operasyona çıkan askerler ile PKK'lılar arasında 14 Temmuz'da Silvan'ın Dolapdere köyü yakınlarında çıkan çatışmada 13 asker şehit olmuştu, 7 PKK'lının öldürüldüğü açıklanmıştı. Silvan'daki 13 şehit olayından kısa bir süre sonra kaçırılan 2 asker ve sağlık teknisyeninin görüntüsü Roj TV'den yayımlanmıştı.