1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. PKK Sığınaklarından Bakın Ne Çıktı
PKK Sığınaklarından Bakın Ne Çıktı

PKK Sığınaklarından Bakın Ne Çıktı

Güvenlik güçleri Muş'un Varto ilçesinde terör örgütüne ait çok sayıda mühimmat ele geçirdi

A+A-

 Güvenlik güçlerinin Muş'un Varto ilçesi kırsalında düzenlediği operasyonda terör örgütüne ait çok sayıda mühimmat ve çeşitli malzemeler ele geçirdiği bildirildi. Operasyonlarda 3 terörist ölü, 2'si yaralı, 1'i de sağ ele geçirilmişti. 


Muş Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 23 Mayıs 2012 tarihinde, Muş ili Varto İlçe Jandarma Komutanlığı emrinde görevli Başçavuş Erdinç Aydın'ın görev dönüşü ilçe merkezindeki evine girmek üzere iken şehit edilmesi olayı sonrasında Varto- Armutkaşı kırsalında operasyon icra edildiği bildirildi. 


Operasyonda 3 teröristin öldürüldüğü ayrıca 4 adet Kalaşnikof piyade tüfeği, 2 adet tabanca, 5 adet el bombası, 2 adet dürbün, 12 adet elektrikli fünye, 3 adet örgüt kıyafeti, 3 adet sırt çantası, çok sayıda örgütsel doküman ve patlayıcı madde yapımında kullanılan elektronik malzeme ele geçirildiği kaydedildi. 


Bu operasyonun ardından alınan istihbari duyum üzerine Muş İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ikinci bir operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda Varto ilçesi Yılanlı köyü bölgesinde 3 teröristle karşılaşıldığı, 'dur' ihtarına ateşle karşılık vermeleri üzerine silahlı çatışma çıktığı aktarıldı. Çatışmada 2 teröristin yaralı, birinin de sağ olarak etkisiz hale getirildiği belirtildi. 


İkinci operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerin yer göstermeleri sonucu toprağa gömülü olarak 900 gram plastik patlayıcı, 3 adet el telsizi, 1 adet büyük araç telsizi, 1 adet dijital fotoğraf makinesi, 1 adet dijital kamera, 1 adet ses kayıt cihazı, 1 adet el bombası, 4 adet elektrikli fünye, 1 adet bomba yapımında kullanılan lehim takımı ve 5 adet DVD ele geçirildi.