1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ‘PKK'nın don lastiği!’
‘PKK'nın don lastiği!’

‘PKK'nın don lastiği!’

‘PKK'nın don lastiği!’

A+A-

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, partisini eleştiren CHP'li Böke'ye sert cevap verdi. Büyükataman, "Siyaset kuklası CHP’li Selin Sayek Böke, Sayın Genel Başkanımıza ve partimize izansızca laf atmaktadır. Kendileri PKK’nın 'don lastiği' oldukları için dünyayı öyle algılamaları ve partimize lastik yakıştırması yapmaları tamamen bilinçaltlarının dışa vurumudur" dedi.

CHP'Lİ BÖKE'DEN MHP'YE: SARAYIN YEDEK LASTİĞİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Selin Sayek Böke'nin "İktidara ve Saray'ın yedek lastiğine sesleniyoruz. Türkiye'nin demokrasi problemi var, rejim problemi yok. Vatandaşın hukuk ve ekonomik problemi var rejim problemi var. Bırakın başkanlığı, lafı bile Türkiye'yi eritiyor" sözlerine MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman cevap verdi.

MHP'DEN CHP'YE: PKK'NIN DON LASTİĞİ CHP

Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada şunları aktardı: "Öteki siyaset kuklası CHP'li Selin Sayek Böke, Sayın Genel Başkanımıza ve partimize izansızca laf atmaktadır. Kendileri PKK'nın 'don lastiği' oldukları için dünyayı öyle algılamaları ve partimize lastik yakıştırması yapmaları tamamen bilinçaltlarının dışa vurumudur.

"BİZİ DEĞİL, 'HDP'YE OY VERDİK' DİYEN YÖNETİCİYİ SORGULAYIN"

CHP, MHP'nin siyasetini sorgulayacağına 'ailece HDP'ye oy verdik' açıklamasını yapan dönemin Genel Başkan Yardımcısını sorgulamalıdır. Bebek katilinin posteri altında yürüyüşe giden milletvekilini ve şu an kelle koltukta PKK ile mücadele eden polisimize ve askerimize suç duyurusunda bulunan diğer Genel Başkan Yardımcısını sorgulamalıdır.

"SİZ PKK LEŞLERİNE AĞIT YAKARSINIZ"

Milliyetçi Hareket Partisi; Türkiye ve Türk milleti için vardır. Biz sorumlu ve millî muhalefetimizi yine yapacağız; ancak siyasi mücadelenin ahlaki ve vicdani dengeden mahrum kalmasına izin vermeyeceğiz. Bu devlet bizimdir. Bu millet biziz. CHP'liler ya PKK leşlerine ağıtlar yakar veya Che tişörtleriyle Meclis'te gösteri yapmaya kalkışır. Milliyetçilik, Bolivya dağlarında öldürülen Arjantinli maceracı serseri Guevera için zırlayıp da sıra Kazak kahramanı Osman Batur'a gelince susmak hiç değildir. CHP zihniyeti bunu idrak edemez.

Bu nedenle CHP'nin sözcüleri Sayın Genel Başkanımızın adını ağızlarına alırken iyi düşünmelidir. Milliyetçi Hareket'e bu konularda dil uzatmak sicili sorunlu, sabıkası kabarık zihniyetlerin haddi ve hakkı değildir."