1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 'PKK'nın sonu geliyor!'
'PKK'nın sonu geliyor!'

'PKK'nın sonu geliyor!'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün serbest bırakılmasıyla ilgili, 'Belki de PKK'nın sonu geliyor' dedi.

A+A-

CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün bırakılmasını değerlendiren Arınç, 'Sevindirici bir olayı da sizlere takdim edeceğim. İki gün evvel Tunceli kırsalında değerli milletvekili arkadaşımız kaçırıldı.PKK teröristlerince birkaç günlüğüne alıkonulacağı ifade edilen Hüseyin Aygün serbest bırakıldı. Özgürlüğüne kavuştu. Dün bakanlar kurulunda yaptığım açıklamada böyle bir beklentimiz olduğunu ifade ettim. Niçin Tunceli'de böyle bir olay oldu? 20 tane senaryo söyleyebilirim. Milletvekilimizin propaganda amaçlı özgürlüğünün mahrum edilmesi hepimizi üzdü. Ailesine kavuşmuş olmasından sevinç duydum. Yolda öğrendim. Kendisine ve ailesine geçmiş olsun diliyorum. Tunceli'ye ve CHP'ye de geçmiş olsun diyorum. Seçilmiş bir milletvekilinin, bir siyasetçinin zorbalıkla, silah gücüyle özgürlüğünün alıkonulması, terör örgütünün cinnet derecesinde eylem yapacağını gösteriyor. Belki de sonları geliyor. Bu noktaya gelmiş olması, sona yaklaştığı düşünülebilir' diye konuştu."SONUNUN GELDİĞİNİ HERKES GÖRECEK"


Terörün insanların canını yaktığını ifade eden Arınç, 'Bizleri üzmeye devam ediyor. Bildğimiz ne varsa terörle mücadele ediyoruz. Bunu da kazancağız, başarıya ulaşağız. Terörün sonununa geldiğini en kısa zamanda ülkemizde hep beraber göreceğiz. Bu vesileyle hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anıyorum" dedi.


Terörle mücadeleye devam edileceğini söyleyen Arınç, 'Muvaffak olacağız. Kimsenin şüphesi olmasın. Kötü günler geçiriyoruz. Gözlerimizden gözyaşları dökülüyor. 30 sene öncesinden değer verilmeyen, bir avuç çapulcu denen örgütün geldiği noktada herkesin payı var. Güçlü iktidar kararlılıkla mücadele ediyor ve hep beraber sonuca ulaşacağız' ifadelerini kulandı.