1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Platini'den F.Bahçe'ye bir şok yanıt!
Platini'den F.Bahçe'ye bir şok yanıt!

Platini'den F.Bahçe'ye bir şok yanıt!

"Platini'den bir 'randevu' talep etti ama..."

A+A-

'İddianame hazırlanınca UEFA bizi küme düşürmek ister. Lobi yapalım' sözleri üzerine F.Bahçe, e-maille Platini'den bir 'randevu' talep etti ama..


zgın olan Platini, 'Talebiniz reddedilmiştir' karşılığını verdi. Buna sinirlenen yönetim de, suç duyurusunda bulundu..


F.Bahçe ile UEFA arasındaki 'soğuk savaş' büyüyor. Sarı-Lacivertli takımın Şampiyonlar Ligi'nden atılması ile başlayan gerilim geçen hafta zirve yaptı. F.Bahçe camiasında 'UEFA'da lobi yapalım' sözleri üzerine yönetim UEFA Başkanı ile görüşmek için bir randevu talebinde bulundu.


Kulüp, UEFA'ya şike süreci ile konuları görüşmek için cuma günü mail yolladı. Ancak UEFA kısa yanıtında 'Randevu talebiniz reddedilmiştir' karşılığını verdi. Böylece F.Bahçe'nin kendini savunmak için attığı adıma en tepeden 'Hayır' yanıtı geldi.

ÖNCE KUPADAN ATILDI

Bilindiği gibi UEFA 25 Ağustos'taki Şampiyonlar Ligi kura çekimi öncesinde İstanbul'a müfettiş gönderip incelemeler yaptırmış, ardından da TFF'ye uyarıda bulunup F.Bahçe'nin kupadan çekilmesini istemişti. 3 günlük gerilimin ardından olay Fener'in TFF tarafından Avrupa'dan çekilmesiyle son bulmuştu...

ÇELENK İŞİ GERDİ

Ardından F.Bahçe, UEFA'ya karşı geri durmadı, ilginç bir şekilde eylemlerini arttırdı. Hatta taraftarlar Avrupa çıkarması yapıp UEFA'nın Nyon'daki binasına siyah çelenk koydu. UEFA bu olayı da bir kenara yazdı. F.Bahçe yönetimi ise CAS'a başvurup hem Şampiyonlar Ligi'ne tedbir koydurmak istedi hem de 45 milyon euroluk tazminat davası açtı.

VİYANA'DA MESAJ!

Yine Platini, Viyana'da oynadığımız Avusturya maçı öncesinde sorular üzerine 'F.Bahçe'nin ne yaptığını soruşturma bitince herkes görecek' açıklaması yapmış ve şike imasında bulunmuştu.


Olaylar zinciri bu şekilde devam ederken son olarak F.Bahçe yönetimi Platini ile bir araya gelmek istedi. Ancak 'red' yanıtı gelince bir adım daha atıldı. Pazartesi günü Başkan Aziz Yıldırım, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na başvurup Michel Platini hakkında suç duyurusunda bulundu. Platini için 'Basın ve yayın yolu ile hakaret, yargı görevini yapanı etkileme, gizliliği ihlal, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs' suçlamaları ile yapılan başvuruya karşılık savcılığın yetkisizlik kararı alması bekleniyor. UEFA ise bir mahkeme süreci olursa UEFA avukatlarının Platini'yi savunmasını planlıyor.

KARA LİSTEYE ALINDI

İşte tüm gelişmeler böyle. Platini, F.Bahçe'nin CAS'a başvurması nedeniyle Sarı-Lacivertli takıma bir hayli kızgın ve kara listeye aldı. Bakalım önümüzdeki günlerde nasıl gelişmeler olacak.