1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Polis alarma geçti!
Polis alarma geçti!

Polis alarma geçti!

"Çocuklar mayını hurdacıya satamayınca sokağa bıraktı..."

A+A-

Çocuklar mayını hurdacıya satamayınca sokağa bıraktı...


MARDİN’in Nusaybin ilçesinde çocukların Suriye sınırındaki mayın tarlasından getirdiği anti personel mayınını hurdacıya satamayınca sokağa bıraktı. Bir vatandaşın mayını görüp aradığı polis alarma geçti. Bomba imha ekipleri etrafını kum torbalarıyla kapattığı mayının uzaktan kumandayla patlatarak imha etti.


Mardin'in Nusaybin İlçesinden geçen Suriye sınırındaki mayınlı arazilere sık sık giren çocuklar bu kez 1 aanti personel mayını alarak ilçedeki bir hurdacıya satmak istedi. Çocukların elinde şans eseri patlamayan mayını görerek irkilen hurdacı "bu mayını nerden almışsanız gidin oraya tekrar bırakın" dedi. Hurdacının mayını almaması üzerine çocuklar, mayını Kışla mahalesi Cumhuriyet caddesindeki Seher sokakta bulunan bir elektrik direğinin dibine bırakarak oradan uzaklaştı. Dün saat 19.00 sıralarında sokaktan geçen bir vatandaş elektrik direğinin yanında mayın olduğunu görünce polisi aradı. 


Zırhlı araçlarla Seher sokağa gelen polis ekipleri yaptıkları ilk incelemede, mayının tuzaklanmış olabileceği ihtimaline karşılık güvenlik şeridi çekti, caddeyi araç ve yaya geçişine kapattı. Mayının bulunduğu alanın etrafında geniş güvenlik önlemi alınırken, panzerler ve sinyal kesici jammer'larda hazır bekletildi. 


Nusaybin ilçe emniyet müdürlüğü'nün çağrısı üzerine Mardin'den gelen bomba imha ekibi, özel elbiselerini giyerek anti personel mayınının çevresini 5 kum torbasıyla kapattı. Ekipler daha sonra üzerine yerleştirdikleri fünye ile mayını uzaktan kumandayla imha ederken, mahalle sakinleri de 3 saatlik bir gerginliğin ardından rahat bir nefes aldı. Nusaybin polisi, mayın tarlasından söktükleri mayını sokağa bırakan çocuklar ile, mayını satmaya çalıştıkları ancak almayan hurdayıcı arıyor.