1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Polise Mayınlı Tuzak!
Polise Mayınlı Tuzak!

Polise Mayınlı Tuzak!

Hava destekli operasyon başlatıldı...

A+A-

 Siirt Eruh'ta PKK'lılar polis aracının geçişi sırasında yola döşedikleri mayını uzaktan kumandayla patlattı. Aracın geçişinden kısa süre sonra meydana gelen patlamada ölen ya da yaralanan olmazken araçta hasar meydana geldi. Kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için hava destekli operasyon başlatıldı. 
BDP, PKK'NIN YILDÖNÜMÜNÜ KUTLAMAK İSTEDİ 

Siirt'in Eruh ilçesinin BDP'li belediyesinin, PKK'nın ilk eyleminin yıldönümü nedeniyle düzenlemek istediği halk şölenine izin verilmedi. İlçede protesto gösterileri yapılacağı bilgisi üzerine çıkabilecek muhtemel olayları önlemek için Siirt Emniyet Müdürlüğü'nden ilçeye takviye polis ekipleri gönderildi. 

Eruh'ta görevlerini tamamlayan polis ekipleri Siirt'e dönmek için yola çıktığında PKK'lılar, polislerin dönüş yolunda mayınlı tuzak kurdu. Siirt-Eruh karayolunun Demirkaya ile Yeşilören köyü arasında karayoluna daha önceden tuzaklanan mayın, saat 20.30 sıralarında uzaktan kumanda ile patlatıldı. 

Zırhlı aracın geçişinden sonra patlamanın meydana gelmesi nedeniyle araçta bulunan personel, yara almadan kurtuldu. Patlama nedeniyle zırhlı araçta maddi hasar oluştu. 

Mayınlı tuzaktan sonra Siirt 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı'ndan bölgeye helikopterlerle Jandarma Özel Harekat timleri indildi. Ormanlık alana kaçtıkları belirtilen PKK'lıların bulunabileceği yerler de Kobra helikopterler tarafından ateş altına alınıp bombalandı. Siirt kent merkezinde de önlemler üst seviyeye çıkarıldı.