1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Polisi kekledik" deyince yakalandı
"Polisi kekledik" deyince yakalandı

"Polisi kekledik" deyince yakalandı

Kayseri-Malatya Yolu’nda roket başlığına benzeyen şüpheli madde ile yakalanan 3 zanlı cezaevinde ‘Polisi kekledik’ dedi. Olay yerini 2 kez inceleyen polis, 3 tarihi sikke ve yumurta şeklinde cisim buldu.

A+A-

Kayseri Malatya Yolu’nda Eylül 20013’te roket başlığına benzeyen bir cisim ile yakanan biri Suriyeli üç zanlı ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Tutuklandıktan sonra cezaevinde “Polisi nasıl kekledik. Adamların gözü önünde tarihi eserleri yola attık” diye kendi aralarında konuştu. Konuşmaya şahit olan bir mahkûm durumu cezaevi yönetimine ihbar etti. Harekete geçen polis, aylar sonra operasyon yapılan bölgede yaptığı ikinci aramada 3 tarihi sikke ile yumurta şeklinde bir madde buldu.

MERMER TOZU

Tarihi eser olabileceği düşünülen yumurta şeklindeki maddenin içerisinden mermer tozu çıktı. Tarihi üç sikke Kayseri Müzesi’ne teslim edildi. “Tehlikeli ve yasak madde bulundurmaktan” yargılanan zanlılar hakkında bir de tarihi eser kaçakçılığı yapmak suçundan ayrı bir soruşturma başlatıldı.

1 BUÇUK KİLO CIVA

İlk aramada nükleer başlık süsü verilen silindir şeklindeki cisimden dünyada çok ender görülen ve kilosu 1 milyon dolara satılan 1 buçuk kilogram kırmızı cıva çıkmıştı. Kırmızı cıvanın füze başlıkları veya kıtalararası roket sistemlerinde “dengeleyici” olarak kullanıldığı anlaşıldı. Kırmızı cıva ile hidrojen bombalarının atoma gerek olmadan patlatabileceği kaydedildi.


BUGÜN GAZETESİ