1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Polisten Kaçan Asker Hayatını Kaybetti!
Polisten Kaçan Asker Hayatını Kaybetti!

Polisten Kaçan Asker Hayatını Kaybetti!

Hava değişimine gelmişti...

A+A-

Askerlikten hava değişimi izniyle Batman'a gelen bir genç, hastanede tünele düşerek hayatını kaybetti. Askerlikten hava değişimi izniyle memleketi Batman'a gelen bir genç, henüz bilinmeyen bir sebeple polis tarafından gözaltına alındıktan sonra götürüldüğü hastanede tünele düşerek hayatını kaybetti. 


İddiaya göre, askerlik görevini yaparken hava değişimi izni ile Batman'a gelen 20 yaşındaki Selman Pınar, bir arkadaşıyla birlikte gezmek için evinden çıktı. 


Henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı polis ekiplerince gözaltına alınan Pınar, rutin sağlık kontrolü için gece saat 01.00 sıralarında Batman Bölge Devlet Hastanesi'ne götürüldü. 


Daha sonra hastanedeyken polislerden kaçmak istediği iddia edilen Selman Pınar, hastanenin acil servisi yakınındaki tünele düşerek hayatını kaybetti. 


Olayla ilgili Savcılık soruşturma başlatırken, gencin cesedi otopsi yapılmak üzere Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi. 


Öte yandan, olayın olduğu yerdeki hastane güvenlik kameralarının 2009'dan bu yana çalışmadığı öğrenildi. 


Şu ana kadar Batman Emniyeti Müdürlüğü'nden Selman Pınar'ın neden gözaltına alındığına dair resmi bir açıklama da yapılmadı. 


Selman Pınar'ın ölüm nedeninin kesinleşmesi için otopsiye gönderilmesinin yanı sıra hastanedeki güvenlik kamerasının neden 2009'dan bu yana çalışmadığı ile ilgili de bir soruşturma başlatıldı.