1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Potanın Yıldızları Trabzon'da!
Potanın Yıldızları Trabzon'da!

Potanın Yıldızları Trabzon'da!

A+A-

 Türkiye Basketbol Federasyonu resmi internet sitesi üzerinden basketbol severler, antrenörler ve basın mensuplarının verdikleri oylarla belirlenen Beko All Star kadrosu, bugün Trabzon'da bir araya geldi.Yarın Hayri Gür Spor Salonu'nda yapılacak olan Beko All Star 2012 organizasyonu öncesi Zorlu Grand Otel'de gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşan Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Yönetim Kurulu üyesi Necati Güler, böyle önemli bir organizasyonu Trabzon'da yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyleyerek, "Avrupa'nın en önemli iki liginden birinin en iyi oyuncuları, seçilmiş olanlar burada olacaklar. Bunun hem Trabzon, hem de Türk basketbolu için önemli bir fırsat olacağına inanıyoruz" diye

konuştu.
TBF Ligler Direktörü Ahmet Araşan ise Beko All Star Kadrosunu seçerken oldukça zorlandıklarını belirterek, "Tüm Trabzonluları bu organizasyonu izlemeye davet ediyoruz. Beko Basketbol Ligi her geçen yıl kalitesini artırarak yoluna devam ediyor. Bu sezon başında ligimize gelen yeni oyuncular ve altyapımızdan yetişen oyuncularla birlikte çok kaliteli bir ligiz. NBA Ligi'nin başlamasıyla dönen yıldız oyuncuların gitmesiyle ligin ne olacağı tartışıldı ama ben her zaman ligimizde bir yıldız isim olduğunu söyledim. Her hangi bir kaybımız olmadı" dedi.
Yapılan açıklamaların ardından ise toplantıyı izleyen Türk ve yabancı yıldızlar karması oyuncuları sahneye çıktı. Yapılan konuşmaların ardından hatıra fotoğrağgı ile toplantı son buldu.BEKO ALL STAR 2012 TÜRK KARMASI ŞU ŞEKİLDE:
Başantrenör: Ufuk Sarıca (Anadolu Efes)
Antrenör: Ekrem Memnun (Anadolu Efes)
Menajer: Gökhan Üçoklar (Galatasaray Medical Park)
Oyuncular: Ümit Sonkol (Aliağa Petkim), Cenk Akyol, Sinan Güler (Anadolu Efes), Can Akın (Beşiktaş Milangaz), Soner Şentürk (Erdemir), Emir Preldzic, Oğuz Savaş, Kaya Peker (Fenerbahçe Ülker), Furkan Aldemir (Galatasaray Medical Park), Nedim Yücel, Ali Karadeniz (Türk Telekom), İlkan Karaman (Pınar Karşıyaka)


BEKO ALL STAR 2012 YABANCI KARMASI ŞU ŞEKİLDE:
Başantrenör: Ergin Ataman (Beşiktaş Milangaz)
Antrenör: Yağızer Uluğ (Beşiktaş Milangaz)
Menajer: Ferhat Şoför (TOFAŞ)
Oyuncular: Sasha Vujacic, Dusko Savanovic (Anadolu Efes), Guy Fischer (Antalya Büyükşehir Belediyesi), Carlos Aroyyo, Zoran Erceg, Mensah Bonsu (Beşiktaş Milangaz), James Gist (Fenerbahçe Ülker), Jaka Lakovic, Joshua Shipp (Galatasaray Medical Park), Jonathan Gibson, Elton Brown (Trabzonspor), Vladimir Stimac (Olin Edirne), Bradley Buckman (TOFAŞ) 
All-Star organizasyonunda 3 sayı ve smaç yarışmaları da yapılacak. Smaç yarışmasına şu isimler katılacak: 
"Doğuş Balbay (Anadolu Efes), Mensah Bonsu (Beşiktaş Milangaz), James Gist (Fenerbahçe Ülker), Joshua Shipp (Galatasaray Medical Park), Vincent Grier (Mersin Büyükşehir Belediyesi) ve Kerem Özkan (Trabzonspor)."
3 sayı yarışmasında ise şu isimler katılacak:
"Sasha Vujacic (Anadolu Efes), Guy Fischer ve Stevan Jelovac (Antalya Büyükşehir Belediyesi), Zoran Erceg (Beşiktaş Milangaz), Jonathan Gibson (Trabzonspor) ve Melvin Sanders (Hacettepe Üniversitesi)."
All Star gününde ayrıca Gripin mini bir konser verecek ve ünlü Fransız basketbol akrobasi grubu Crazy Dunkers ve Rus Khimki Dans Grubu da gösterileriyle basketbol severlere eğlenceli dakikalar yaşatacak.