1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Putin'den ani karar!
Putin'den ani karar!

Putin'den ani karar!

Putin'den ani karar!

A+A-

Rus ordusu, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in talimatıyla savaş hazırlığının denetlenmesi için ani tatbikata başladı. Rusya Savunma Bakanlığı, ordunun ülkenin merkez, güney ve batı askeri bölgelerinde ani denetime geçirildiğini duyurdu.

 

Savunma Bakanı Sergey Şoygu, tatbikatta Güney Askeri Bölgesi'nin kriz durumlarına ne kadar hazırlıklı olduğunun ve Batı ve Merkezi Askeri Bölgesi'nin güneybatı yönündeki hareket kabiliyetinin denetlenmesinin amaçlandığını belirtti.

 

Şoygu, tatbikatın 31 Ağustos'a kadar devam edeceğini bildirdi.

 

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, "Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kararı doğrultusunda orduda yeni bir ani denetim başlatıldı" açıklamasında bulundu. "Batı, güney ve merkez askeri bölgelerinin birlikleri, kuzey filosu, hava güçleri ve hava indirme birliklerinde yerel saatle 07.00'den itibaren savaşa hazırlık durumu denetleniyor" bilgisini veren Şoygu, ordudaki ani denetim halinin 31 Ağustos'a kadar devam edeceğini belirtti. Bu arada Şoygu ordudaki ani denetim konusunda yabancı ülkelerin ataşelerinin bilgilendirilmesi için görevlendirmeler yaptığını da ekledi.