1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Rahmetli Civelek'in ruhu şad olsun
Rahmetli Civelek'in ruhu şad olsun

Rahmetli Civelek'in ruhu şad olsun

Eşi Civelet Vali koltuğuna oturdu

A+A-

Türkiye'nin tek kadın Valisi Esengül Civelek, düzenlenen karşılama töreniyle Yalova Valiliği görevine başladı.


Türkiye'nin ilk kadın Valisi olan ve 1991-1995 yılları arasında Muğla Valiliği görevini yürüten Lale Aytaman'dan sonra Türkiye'nin ikinci kadın Valisi Esengül Civelek görevine başladı.


Yalova Valisi Osman Çapalı'nın merkeze alınmasının ardından, Türkiye'nin 2. kadın Valisi olarak Yalova Valiliği görevine atanan Esengül Civelek için valilik binası önünde bir tören düzenlendi.

Protokol, siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin hazır bulunduğu törende konuşma yapan Vali Civelek, makam kapılarının halka sonuna kadar açık olacağını söyledi.


Vali Civelek, "Yalova'ya Vali olarak atanmaktan, Yalova'ya hizmet edecek olmaktan son derece gurur ve onur duyuyorum. İlimizin her yönden ve her açıdan kalkınması ve gelişmesi için çalışmalarımızı çok değerli Yalovalılarla kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve özel sektörle iş birliği, elbirliği ve gönül birliği içerisinde gerçekleştireceğiz" dedi.


Sorunların çözümünde karşılıklı diyalog ve görüş alışverişini etkin olacağının altını çizen Civelek, "Amacımız, vatandaşımızın mutluluğudur, huzurudur ve yaşam kalitesinin artırılmasıdır. Kamu hizmetlerinin kaliteli, etkin, süratli ve verimli bir biçimde sunulması kamu hizmeti mekanizmalarının sağlıklı bir şekilde işletilmesi devletle vatandaş arasında anlamlı bir ilişki oluşturulabilmesi en önemli görevimiz olacaktır. Bu görevleri yerine getirirken de adalet ve eşitlik, tarafsızlık ve insan hakları, hukukun üstünlüğü, dürüstlük ve sorumluluk gibi ilkeler esas alınacaktır. Başlatılan tüm proje, çalışma ve yatırımlar kaldığı yerden devam edecektir. Benden önce Yalova'ya hizmet vermiş ve görevde bulunmuş tüm valilerimize huzurunuzda teşekkür ediyorum. Çalışma yaşamım boyunca çok önemsediğim ve uyguladığım bir husustur ki bundan böyle makam kapılarımız ve gönül kapılarımız tüm vatandaşlarımıza açık olacaktır" diye konuştu.