1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. RANTÇI PROJE!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

RANTÇI PROJE!

A+A-

Jaja  efendi için imza kampanyası başlatan  aklı evvel taraftarlarımızın var olduğuna üzülerek  şahit oluyoruz. Organizasyonu  başlatanlar kimlerdir bilemem ama  arkalarında birilerinin olduğu muhakkaktır. Neymiş efendim ‘Jaja’yı istiyoruz’ muş ! Sürekli diyorum ya bu takım bile bu taraftara  fazladır. Bunu bir kez daha yineliyorum.


Koca  Trabzonspor’u  bir  futbolcuya mahkum etmeye kalkışmak  sorarım  hangi  büyük Trabzonsporluluk anlayışının ürünüdür. Jaja kimdir ? Bir kez daha anlatayım aklı evveller! Jaja  sizin bizim hepimizin yani bordo mavi renklere  gönül vermiş  tüm şahsiyetlerin  geçen sezon  tedirgin olup ‘He  acaba  fener bu hafta  lider olur mu ? Eyvah  şampiyonluk yine mi elden gidiyor ‘ diye  için için kendimizi yediğimiz  günlerde,  Aziz Yıldırım ile kol kola girmiş  bir ihanetçidir ! Yine sizler  içten içte  kan ağlarken, İstanbul gecelerinde Fenerbahçeli futbolcularla alem yaparak, Trabzonspor’un  koştuğu  hedefi   asla umursamayan  bir sorumsuzdur! Jaja Trabzonspor  antrenmanlarına  sürekli geç katılan ,  canı sıkıldı mı teknik direktörüne  ‘Sen izin versen de vermesen de ben ülkeme gidiyorum ‘ diyecek kadar  hiyerarşik düzene aykırı,  profesyonellikten uzak , başıboş bir adamdır. Yetenekleri ne olursa olsun  savaşa  giderken  sizi  yarı yolda bırakmaya  en yakın adaydır! Sizin  ‘şampiyonluk kaçtı’ diye çoluk çocuğunuzun yüzüne bile bakacak  morali bulamadığınız  günlerde,  zevk_ü sefa ile  alemden aleme koşan  ve  sizin dertlerinizi  bir saniye olsun  yaşamayan bir kişiliktir ! Siz ne diyorsunuz arkadaşlar , ne anlatıyorsunuz  siz?  Trabzonspor Jaja’dan mı ibarettir ?  Bunun adına olsa olsa  saçmalık ve Trabzonspor’u  ‘küçültme’ denir ! Bu  projeye kim  imza atarsa  bilsin ki  Trabzonspor’una  kötülük eder!Trabzonspor  Jaja kalitesinde  hatta onun çok üzerinde oyuncu bulamaz mı ? Elbette bulur . Yönetimi  daha iyi oyuncular konusunda zorlayın ama   Jaja konusunda asla! Çünkü Jaja’nın geri gelme  fikri bana göre  bir  ‘rant’  projesinin ürünüdür.  Giderken ‘rant’ elde edenlerin,  dönerken de  ceplerini doldurma gayretidir! Bu  düşünceye  ortak olacak taraftarı  düşünmek bile istemiyorum. Keşke  bu imza kampanyaları  Jaja’nın geri dönüşü için değil , büyük müsrifliklerle yapılan  yabancı transferlere  dur demek için yapılabilseydi.

Trabzonspor teknik direktörü ve  Asbaşkan’ının bu noktadaki duruşunu  aynen tasdik ediyorum. Sayın Asbaşkan  ve sayın  Şenol Güneş’e bu konuda  destek olmak herkesin boynunun borcudur.Onların da bu tutum ve kararlarından geri adım atmamalarını diliyorum. İlkelerin çiğnendiği , tavizlerin verildiği, rantçıların destek gördüğü   bir Trabzonspor’da   gelecekle ilgili  sağlıklı bir plan oluşturmak da mümkün olmaz.

Önceki ve Sonraki Yazılar