1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Rıza Kayaalp'e bayrak tepkisi!
Rıza Kayaalp'e bayrak tepkisi!

Rıza Kayaalp'e bayrak tepkisi!

Rıza Kayaalp'e bayrak tepkisi!

A+A-

Gezi Olayları sırasındaki tweet'leri sonrasında 'ırkçı söylemlerde bulunduğu' gerekçesiyle FILA'dan 6 ay ceza alan milli güreşçi Rıza Kayaalp'in, Rio Olimpiyatları'nın açılış töreninde Türkiye bayrağı taşıyacak olması büyük tepki gördü.

 

Brezilya'nın Rio de Janerio kentinde düzenlenen 2016 Olimpiyat Oyunları'nın resmi açılış töreni bu gece TSİ 02.00'de yapılacak.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, dünyaca ünlü Maracana Stadı'nda düzenlenecek açılış töreninde Türkiye bayrağını milli güreşçi Rıza Kayaalp'in taşıyacağını açıkladı. Ancak Bakanlığın bu kararı sosyal medyada büyük yankı yarattı.

 

Rıza Kayaalp, Gezi Olayları sürecinde Twitter hesabından yaptığı bir yorumla büyük tepki çekmiş ve ırkçı söylemlerde bulunduğu gerekçesiyle Uluslararası Güreş Federasyonu'ndan (FILA) 6 ay ceza almıştı. Kayaalp, ceza almasına neden olan tweet'inde, "Ermenilere bıraktınız meydanı, Allah belanızı versin eylemci çapulcuları. Ermenisten halkı kutlama yahıyormuş, Taksim'i işgal ettik, Türkiye'ye rahatça hakaret edebiliyoruz' diye. Yazıklar olsun bunlara destek çıkanlara. Sizin yaptığınız eylemi s... Vatan hainleri" ifadesini kullanmıştı.


 

Sosyal medya kullanıcıları, 2012 Londra Olimpiyatları'nda da Türkiye bayrağını taşıyan Kayaalp'in tekrardan bu onura layık görülmesine büyük tepki gösterdi.