1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Rize şampiyon olurdu!
Rize şampiyon olurdu!

Rize şampiyon olurdu!

Başbakan Trabzon’da damadının ve bütün torunlarının Trabzonsporlu olduğunu açıkladı..

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olaylı Hopa mitinginin ardından Trabzon’da seçim mitingini gerçekleştiriyor. Erdoğan konuşmasında hiç kimsenin kendisiyle Trabzonspor’un arasına giremeyeceğini belirterek ‘Eğer futbola müdahalem olsaydı Kasımpaşa’yı düşürmezdim.’ dedi. İşte Başbakan Erdoğan’ın konuşması:

Bu benim Başbakanlık dönemimde 25. gelişim. Sizin tabirinizle Trabzon’u su yolu ettik. Çünkü biz size sevdalıyız. Trabzolu’ya aşığız, tutkunuz. Bir dedikodudur gidiyor. Duydum ama inanmadım. Ama çok rahatsız oldum. Trabzonspor’la ilgili bir dedikodu. Güya Fenerbahçe’yi ben şampiyon yapmışım. Bazı gençleri sokaklarda yürütüyorlar. Onlar belli zaten. Şu partilidir dememe gerek yok zaten siz anlarsınız. 

Bir karton asmışlar biz Fenerbahçeli başbakan istemeyiz diye. Takım tutmak taa çocukluktan gelen bir şey. Herkes bir şey tutar. Şimdi benim evimde damadım Trabzonsporlu, eşim Beşiktaşlı. Şimdi ben eşimim mi boşayacağım.
Böyle saçmalık olur mu? Bunu bile siyasi istismar malzemesi yapıyorlar. Ben Rizeliyim. O kadar kudretli idiysem Rize niye Süper Lig’e çıkamadı. Kasımpaşa’da doğup büyüdüm ama Kasımpaşaspor ligden düştü.
 
Bizim ile Trabzon’un arasını açmaya çalışan bu gafillere 12 haziran’da gelin sandıkta bir ders verin. Günlerdir futbol üzerinden siyaset yapıyorlar. MHP’nin adayları kalkıp da Trabzonspor’a ne yaptığınız anlatın. Biz kısa süre içinde Trabzon’da 2 tane uluslar arası organizasyon yaptık. Hiç kimse benimle Trabzonspor’un arasına giremez.
Ben Trabzon tesislerini 3 kez gittim ama Fenerbahçe’ye bir kez gitmiş değilim.
 

Erdoğan'ın Mitinginden Diğer Satır Başları


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Zira ben Hopa'ya eşkıyaların indiğini bilmiyordum. Meğerse eşkıya Hopa'ya da inmiş. Eli taşlı eşkıyalar oraya da inmiş. Ve ne yazık ki taşlarla araçlarımıza saldırdılar'' dedi.

Erdoğan, partisince Ata Park'ta tarihi surların bulunduğu mevkide düzenlenen mitingde, Türkiye'nin tarihinde üç büyük dönüm noktası olduğunu belirtti,

''1071 Anadolu'nun kapıları açıldı. 1453 İstanbul fethedildi. 1461 Trabzon fethedildi. Anadolu'nun fethi, Trabzon ile tamamlandı. İstanbul'un fethi Trabzon ile anlam kazandı. 2 gün önce İstanbul'un fethinin yani fethi mübinin 558. yıl dönümünü kutladık. Bu sene inşallah Trabzon'un fethinin 550. yıl dönümünü kutlayacağız. Trabzon'un fethi şimdiden kutlu olsun, mübarek olsun.''

Erdoğan, kendilerini her zaman bağrına basan, her zaman hasretle, muhabbetle, samimiyetle kucaklayan bu harekete, bu davaya yüreğini, gönlünü, kalbini koymuş Trabzon'u, Trabzonluları selamlayarak, ''Sizi fazla beklettim, hakkınızı helal edin. Zira ben Hopa'ya eşkıyaların indiğini bilmiyordum. Meğerse eşkıya Hopa'ya da inmiş. Eli taşlı eşkıyalar oraya da inmiş. Ve ne yazık ki taşlarla araçlarımıza saldırdılar'' dedi.

''Enteresan CHP'nin devasa bir pankartı yanında kimler iş tutuyor, bilmenizi istiyorum'' diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

''Tek yol sokak diyor, tek yol devrim diyor. Altındaki imza 'halk evleri' diyor. Değerli kardeşlerim CHP'nin yanında böyle bir pankartın asılmasına göz yummasının ne anlama geldiğini Hakkari'de gördük. Orada da BDP'lilerin eline CHP bayrakları verdiler. İçeride bir tane Türk bayrağı var mıydı, yoktu. Defalarca görüntüleri inceledim, seyrettim. Ah benim hemşehrilerim. Bu CHP, bu Kılıçdaroğlu ve ekibine 12 Haziran'da hesap sormaya var mıyız? 12 gün kaldı, çok çalışacağız. Bak, kimler kimlerle dolaşıyor görelim. Orada bakıyorsun CHP, BDP el ele, geliyorsun batıya Orta Anadolu'ya bakıyorsun CHP, MHP, BDP el ele. Bunlar aynı şeyi referandumda yapmadı mı? Referandumda CHP'si, MHP'si, BDP'si, TKP, Halk Evleri, illegal örgütler el ele vermedi mi? Şimdi aynı şeyleri yapıyorlar. Hedefte AK Parti var. Fakat AK Parti kimin şahsında var, milletin şahsında var. Çünkü bizim rotamızı çeteler çizmedi, millet çizdi, millet. Biz Trabzon ile aslında acılar üzerinde konuşmak istemeyiz. Aracılar üzerinden konuşmak istemiyiz. Biz Trabzon ile doğruları konuşuruz, düz konuşuruz, dobra dobra konuşuruz, gönül birliği ile konuşuruz.''